Haydi Edirne, bayraklarımızı asalım

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirnelileri balkonlarını ve pencerelerini Türk bayrakları ile donatmaya davet etti. Haydi Edirne Atamıza sahip çıktığımızı bayraklarımızı asarak gösterelim

Haydi Edirne, bayraklarımızı asalım

Ayasofya'da gerçekleşen programda Mustafa Demirkan adlı imamın, Atatürk'e atfen, "Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir" sözlerine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan tepki geldi. Gürkan, sosyal medya hesabından yaptığı çağrıyla tüm Edirnelileri balkonlarını ve pencerelerini Atatürk ile donatmaya davet etti. Ayrıca Edirne’nin sokakları da Atatürk posterleriyle donatıldı.

EDİRNE'NİN SOKAKLARI ATATÜRK POSTERLERİYLE DONATILDI

Belediye Başkanı Recep Gürkan, olayın yaşanmasının ardından sosyal medya hesabından “Bu Vahdettinin bıraktığı Türkiye; bu da Atatürk’ün bıraktığı Türkiye” yazan ve iki ayrı Türkiye haritası paylaşarak, “Yurdumun her yerinde bayrağımının dalgalanmasını sağlayan Atatürk’üme minnettarım” yorumun da bulundu. Gürkan, ayrıca daha sonra ikinci bir paylaşım daha yaparak, “Edirne’mizin sokaklarını Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün posterleriyle donatıyoruz. Tüm Edirnelileri balkonlarını ve pencerelerini Atatürk’ümüz ile donatmaya davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2021, 20:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu