11 Temmuz günü açılıyor

Efsane Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim tarafından yaptırılan ve belediye çalışanlarının çocuklarına hizmet verecek Edirne Belediyesi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim gündüz kreş evi  11 Temmuz 2021 günü açılacak.

11 Temmuz günü açılıyor

İnşaatın devam ettiğini ve son aşamaya gelindiğini belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kreşin 11 Temmuz 2021 günü Kırkpınar Yağlı Güreşleri final güreşleri öncesinde açılacağını söyledi. Başkan Gürkan, " Kırkpınar Ağamız Seyfettin Selim'e kreş konusunu 3 yıl önce söyledim ve hemen kabul etti. Ancak öncelikle ben gönlüme göre bir yer bulmam gerekiyordu ve buldum. Daha sonra yine kendi gönlüme sinen bir proje çizdirdim. Çünkü burası 0-6 yaş arası çocuklara hizmet verecekti ve proje özel olmalıydı. Tüm hazırlıklar bittikten sonra Ağamıza söyledik ve hemen inşaata başladık. Şu anda hem belediye, hem de Kırkpınar ağamızın ekipleri çalışıyor, özel bir merdiven yapılıyor. Donanımları çocuklara göre yapılıyor. Tüm malzeme doğal. Buradan öncelikle belediye çalışanlarımızın çocukları faydalanacak. Yer kalırsa dışarıdan çocuk alacağız ve 11 Temmuz 2021 günü, yani Kırkpnar güreşlerinin final günü açılışını yapacağız" dedi. Başkan Gürkan, "Bir insan ne zaman ölür bilirmisiniz? İsmi anılmadığı zaman. Kırkpınar Ağamız Seyfettin Selim'in ismi dünya durdukça anılacaktır" diyerek, Ağa Selim'e verdiği  değeri bir kez daha gösterdi.

AĞA SELİM BU SÖZÜ NEDEN SÖYLEDİ?

Bu arada Özcan Başgül tarafından hazırlanan programa Başkan Gürkan ile birlikte katılan Efsane Ağa Seyfettin Selim'in, Başkan Gürkan'ın Kreş ile yaptığı açıklamalardan sonra araya girerek, "Şunu herkes bilmeli, Belediye Başkanı Recep Gürkan ile aramda kesinlikle maddi bir ilişki yoktur" demesi şaşırttı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server