"Festival yok, güreş var"

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bu yıl sadece güreş olacağını, festival yapılmayacağını söyledi. Kırkpınar ağası Seyfettin Selim ise Çardak Güreş Ağası Ramazan Güven'e sert çıktı.

"Festival yok, güreş var"

9-11 Temmuz tarihleri arasında Edirne'de yapılacak olan Kırkpınar Yağlı Güreşlerini seyircili yapmak istediklerini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, bu yıl festival yapılmayacağını söyledi. Pandemi nedeni ile bu yıl sadece 9 Temmuz günü Ağa karşılaması yapacaklarını ve daha sonra güreşlerin başlayacağını belirten Başkan Gürkan, "Bu yıl festival yapmıyoruz. sadece 3 gün sürecek güreşler yapılacak ve güreşin tüm ritüelleri yerine getirilecek. Amacımız güreşleri seyircili yapmak, ancak şu an mümkün değil ama o güne kadar vaka sayılarının istenen düzeye ineceğini ve Sağlık Bakanlığımızın izin vereceğini düşünüyorum. Hızlı Kit var, uygun görülürse yüzde 50 veya yüzde 25 seyirci kapasitesi ile hızlı kit yaparak, güreşleri seyircili yapmak istiyoruz." dedi. Hazırlıkların sürdüğünü belirten Başkan Gürkan, her şeye rağmen bu yıl çok güzel güreşlerin olacağını belirtti.

AĞA SELİM'DEN SERT ÇIKIŞ

Çardak  Güreş ağası Ramazan Güven'in, "Seyircili olursa biletler 500 Tl olsun ve bu para güreşçilere verilsin önerisine sert tepki gösteren Altın kemerli Efsane Güreş Ağası Seyfettin Selim, " Ramazan Güven bu işleri bırakacak. Ağalık yapmak istiyorsa güreşçilere kendi cebinden verecek Racon kesmesinler. Güreşçilerimize her türlü desteği vereceğiz" dedi. Bu arada Başkan Gürkan, "Başkasının cebinden alarak ağalık yapılmaz. Kırkpınar ile ilgili ekonomik sıkıntımız yok" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server