Meriç nehrinde bir ilk başarıldı

Edirne'nin en önemli eğitim kurumlarından TED koleji öncülüğünde gerçekleştirilen "Edirne Kürek Festivali"nde ilkler yaşandı. 12 kulüp ve 200 sporcunun yarıştığı festival sonunda ödüller verildi.

Meriç nehrinde bir ilk başarıldı

Edirne bir ilke ev sahipliği yaptı. TED Koleji öncülüğünde düzenlenen Kürek Festivaline katılan 200 sporcu Meriç nehrinde kürek çekti. 3 nehrin buluştuğu Edirne'de nehirlerin turizme kazandırılması için atılan adımda, kazanan yine Edirne oldu. Başarılı şekilde tamamlanan 1. Kürek Festivali, kürek sporcularına plaket ve madalya verilmesi ile sona erdi.Festival alanının çok kısa süre içerisinde hazırlandığını söyleyen Edirne Vali yardımcısı Ali Uysal, Edirne için özel bir an olduğunu bunun geleneksel hale gelmesi için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

“MUTLULUK DUYDUK”

Böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin iba; “Edirne’miz için muhteşem bir gündü. Emeği geçen herkese Edirne Valimize Belediye Başkanımıza, Gençlik Spor İl Müdürümüze, TED Edirne Koleji 9. Sınıf Öğrencilerine, öğretmenlerimize tüm emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. İnşallah seneye sizleri ağırlamaktan mutluluk duyacağız” şeklinde konuştu.

"EDİRNE BELEDİYESİ OLARAK DESTEK VERECEĞİZ"

Kürek takımı sporcularını Edirne’de ağırlamaktan mutluluk ve gurur duyduklarını belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; “Salgından sonra Edirne’mizin ilk etkinliğini kürek festivali ile başlattık.  Misafirlerimiz Edirne’ye çok yakıştınız. Edirne’de bu etkinliği festival haline döndüreceğiz. Bugün federasyon başkanı ile görüştüm. Bir sonraki adımda. Bu konuda Edirne Belediyesi olarak yer tahsis etmek, kayıkhane yapmak ne gerekiyorsa hepsinin arkasındayız. Herkese hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE BURADA YARIŞACAK"

Hayallerinin gerçekleşmesinde ortak olan sporculara teşekkür eden TED Edirne Koleji Kurucusu ve Kürek Kulübü Başkanı Nesim İba;  “Buraya kadar zahmet edip gelen bütün spor kulüplerine, yöneticilerine, sporculara çok teşekkür ederim. Hayalimize ortak oldunuz. Herkese tek tek yürekten teşekkür ediyorum. Burada bir parkur sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Bugünden itibaren iki hafta sonra Meriç Nehri ulusal bir parkur alanı olma sözünü aldım. Federasyonun elinde bununla ilgili projeler var. Sporcuların spor yaparken bütün ihtiyaçları karşılanacak. Burası Türkiye parkuru olacak. Meriç Nehri alan olarak yeterli biraz akıntı var ama protokol heyetinin konuştuğu sistem kurulduktan sonra burada bir sıkıntı olmayacak. Akıntıya karşı kürek çekmeyeceksiniz. Sizi her yıl Edirne’mize bekliyoruz. TED Edirne Koleji ve Edirne halkı olarak sizleri ağırlamaktan onur duyarız. Gelmek istediğinizde bütün imkânlarımızla size yardım etmek isteriz. Etkinlikleriniz olduğu zaman bizi de davet ederseniz Edirne olarak katılmaktan mutluluk duyarız” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server