Son dakika yeni askerlik sistemi açıklaması

Yeni askerlik sistemi ile ilgili kışlalarda bekleyiş sürüyor. Geçtiğimiz günlerde kanun teklifi TBMM’ye gönderilmiş ve süreç görüşülmeye başlanmıştı. Yaklaşık 130 bin askere terhis yolunun açılacak olması nedeniyle yeni askerlik sisteminin geri çekilebileceği iddiaları ortaya atılmıştı. Bu iddiaların asılsız olduğunu belirten ilk açıklama ise AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan geldi.

Son dakika yeni askerlik sistemi açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, askerlik sisteminde değişiklik öngören kanun teklifinin geri çekileceğine dair iddiaların asılsız olduğunu belirterek, "AK Parti Grubu olarak teklifimizin arkasındayız. Genel Kurulun takdiri her zaman baş tacıdır. Değişiklikler, revizeler olabilir ama kanun teklifinin çekilmesi söz konusu değildir" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Yaklaşık 130 bin askerin erken terhis olacak olması nedeniyle olası güvenlik açığını engellemek için teklifin geri çekileceği iddiaları ortaya atılmıştı. İddiaların asılsız olduğu ve gerçekleri yansıtmadığı bilgisi AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan tarafından açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 15:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER