Zaman Kuşburnu zamanı

Doğanın en şifalı bitkilerinden olan Kuşburnu olgunlaştı ve reçel olmaya hazır. Fahrettin ve Şaziye Çakmak çifti, "Bir çok hastalığın şifası olan Kuşburnu ile birlikte doğadan Çakal Eriği ile reçel, Çam kozalağı ve Yaban İğde ile şurup yapıyoruz. Hazırladığımız tüm ürünler doğal ve tek bir katkı maddesi yok" dediler.

Doğa, şifalı bitkiler ile insanlığın hizmetine devam ediyor. Doğada bulunan bitkilerin bir çok hastalığa iyi geldiğini, önleyici hizmet gördüğünü belirten Fahrettin-Şaziye Çakmak çifti 2015 yılından bu yana doğada yetişen Kuşburnu, Çakal Eriği, Çam kozalağı, Yaban İğdesinin reçel ve şuruplarını yaptıklarını belirtiyor. Doğada yabani  olarak yetişen Kuşburnu'nun önce kendileri için toplayarak reçel yaptıklarını belirten Şaziye Çakmak, "Önce kendimiz için yaptık ama sonra o kadar çok talep geldi ki, mecburen iş biraz ticari oldu. Şimdi her yıl Edirne'ye gelerek yol kenarlarında yetişen yabani meyveleri topluyor ve reçel ile şurup yapıyoruz. Hem evimizin bütçesine katkıda bulunuyoruz, hem de sağlıklı  ürünler sunuyoruz. Hazırladığımız reçel ve şuruplarda tek bir katkı maddesi yok ve hepsi doğal olarak hazırlanıyor" dedi.

Fahrettin Çakmak ise yaptığı açıklamada, "Eşim hazırladığı reçel ve şurupları eşe, dosta hediye olarak verdi ama gün geldi o kadar çok talep geldi ki mecburen daha fazla üretim yaptık ve satışa başladık. Yabani meyvelerin o kadar çok faydası var ki saymakla bitmez" dedi.

Sizler de ürünlere ulaşmak istiyorsanız sipariş verebilirsiniz. Sipariş telefonu  05330812987

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server