Yine unutulmadılar

Edirne Belediyesi soğuk ve karlı havalarda yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarını unutmadı. Edirne Belediyesi’ne bağlı ekipler, kentin dört bir yanında sokak hayvanlarına mama bırakarak, beslenmelerini sağladı.

Yine unutulmadılar

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrukulu, “Sokaktaki canlarımıza sahip çıkıyor; onların bakımlarını en iyi şekilde yapıyoruz” dedi. Edirne Belediyesi, kent genelinde devam eden kar yağışı nedeniyle çevrede bulunan sokak hayvanları için sabahın erken saatlerinde harekete geçerek çeşitli noktalarda besleme yaptı. Belediye Veteriner Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmaların aralıksız devam edeceğini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, bu çalışmalara Edirne’deki derneklerin de destek verdiğini söyledi. Tanrıkulu, “Sokakta yaşayan canlarımızı pandemi sırasında hayvansever derneklerle birlikte bütün Edirne’yi kapsayacak şekilde geniş bir besleme odakları kurduk. Ve bu odakların neticesinde de günlük bir program dahilinde beslemeleri yapıyoruz. Son aylarda sokakta yaşayan canlarımızın  sayısında artış var. Bunu da iki nedene bağlıyoruz. Pandemi sırasında evde kedi, köpek besleyenler hayvanlarını ne yazık ki terk ettiler, sokaklara bıraktılar. İkincisi de küçük belediyeler, Edirne gibi imkanları olmadıkları için çevre belediyelerden ve köylerimizden de besleme noktalarımıza bu köpeklerin bırakıldığını tespit ettik. Edirne Belediyesi Geçici Sokak Hayvanları Barınağı’mızda 2 veteriner hekim, 4 veteriner teknisyeni ve 16 çalışanı ile ciddi bir çalışma gerçekleştiriyorduk. Ama bu pandemi sırasında bu çalışmalarımızı arttırarak, devam ettik” diye konuştu.Belediye Sokak Hayvanları Barınağı’nın çalışmalarına da değinen Tanrıkulu, “Edirne Belediyesi’ndeki sokak hayvanları barınağını Edirne Belediye Başkanımızın talimatıyla en iyi hale getirdik ve ameliyat ortamı yarattık, yoğun bakım alanları yaptık. Kedi evi de yaparak çok ciddi bir şekilde sokaktaki canlarımıza hizmet veriyoruz” dedi.

 Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne Belediyesi bu zor hava şartlarında güvercin ve  kanatlı hayvanlar içinde uygun yerlere yem bıraktıklarını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER