Yeni Lezzetlerin Kapısı Hazz’da Aralanıyor

Hemen herkesin severek tükettiği bir tatlı olan dondurma dondurulmuş olarak yenilebilen tek yiyecektir. Sağlıklı bir besin olmasının yanı sıra yüksek oranda kalsiyum içerir.

Yeni Lezzetlerin Kapısı Hazz’da Aralanıyor

Hemen herkesin severek tükettiği bir tatlı olan dondurma dondurulmuş olarak yenilebilen tek yiyecektir. Sağlıklı bir besin olmasının yanı sıra yüksek oranda kalsiyum içerir. Özellikle yaz aylarında kalsiyum içeriği yüksek ve glisemik indeksi düşük bir tatlı olan dondurmanın tüketimi önerilir. Dondurma yenildiği ve o soğuk tat ağızda hissedildiği zaman kişi beynindeki haz merkezinin uyarılması nedeniyle kendini iyi hisseder ve mutlu olur. Gün içinde küçük tatlı molaları verilmek istenildiğinde en iyi alternatiflerden biri olan dondurmanın farklı çeşitleri vardır. Gelato dondurma da bunlardan biri olup yapılışı ve yapımında kullanılan malzemeler açısından dondurmadan farklılık gösterir.

 

Sütten üretilen dondurma içermekte olduğu protein dolayısıyla özellikle yutma güçlüğü yaşadığından dolayı yeterli şekilde beslenemeyen ileri yaştaki kişilerle sür, ayran, yoğurt gibi protein ve kalsiyum kaynaklarını yeterli ölçüde tüketemeyenler için iyi bir alternatiftir. İnsanların ruh halini belirleyen serotonin mutluluk hormonu olarak da bilinmekte olup proteinin yapı taşlarından biri olan triptofandan yapılmaktadır. Bundan dolayı triptofan içere besinler tüketildiğinde kişinin ruh hali düzelir ve sakinleşir. Dondurma da insan vücudundaki stresin düzeyini azaltan hormonları uyardığı ve triptofan içerdiği için sakinleştirici özelliğe sahip besinlerden biridir. Bu özellikleri uykuya geçişi kolaylaştırmasını da sağlar. Şekerli besinler ve tatlılar tüketilmesi kan şekerinin hızlı bir şekilde yükselmesine ardından hızlı bir şekilde düşmesine neden olur. Buna bağlı olarak kişi acıkabilir ve tatlı yeme isteği devam edebilir. İçeriğinde süt bulunduğu için dondurmadaki şekerin kana karışma hızı daha yavaş olur. Kan şekeri daha yavaş yükseldiğinden kan şekerinde dalgalanmalar oluşması riski azalır.

 

Dondurma sevilerek tüketilen bir tatlı olmakla birlikte tüketimi konusunda bazı noktalarda dikkatli olunmalıdır. Öncelikle donmuş gıdaların oda sıcaklığında çabuk bozulabileceği göz ardı edilmemeli, her mevsim tüketilen dondurmaların uygun koşullarda saklanmasına dikkat edilmelidir. Satın alınacak olan dondurmaların hijyenik koşullarda üretildiğinden emin olunmalıdır. Süt ürünleri son derece kolay bir şekilde bozulabildiğinden dolayı dondurma hijyenik koşullarda üretilmez ve uygun şartlarda muhafaza edilmezse içerisinde zararlı bakteriler üreyebilir. Hazz tüm ürünlerinde en kaliteli malzemeler kullanılarak hijyenik ortamlarda üretim yapılmasına, ürünlerin saklama koşullarına ve tazeliklerinin kargo sürecinde de korunmasına maksimum düzeyde özen göstermektedir.

 

Dondurmada mikrop üremeye başlamaması için soğuk zincir kesinlikle bozulmamalıdır. Tüketilecek olan miktarın servis kabına alınması ve geri kalan kısmın hızlı bir şekilde derin dondurucuya konulması çok önemlidir. Çözülmüş olan dondurma yeniden dondurulmamalı, üzerinde buz ya da kristal parçaları oluşan dondurmalar tüketilmemelidir. Satın alınan dondurmaların süt tozu ve glikoz şurubu gibi katkı maddeleri içermemesine özen gösterilmelidir.

Mochi Dondurması Nerede Satılır?

 

Bir Japon tatlısı olan mochi sade olarak ya da içerisinde dondurma koyularak tüketilebilmekte olup dondurmalı hali daha çok beğenildiğinden genellikle Mochi dondurması olarak bilinir. Geleneksel bir tatlı olan mochi pirinç taneleriyle ya da yapışkan pirinçle yapılır. Pirinç esnek bir hale gelene dek tahta bir tokmakla dövülmekte olup mochi tatlısının farklı çeşitleri vardır. Ülkemizde yeni bilinmeye başlayan bir lezzet olmasına rağmen mochi tadına bir kez bakanın kolay kolay vazgeçemediği tatlılardan biridir. Şekeri ve yumuşaklığı oldukça dengeli olduğundan her yaş grubunun sevmek tükettiği bir üründür. Bununla birlikte mochi’nin lezzeti dokusuna ve doğru malzemeler kullanılmasına bağlıdır. Bu nedenle mutlaka kalitesinden ve güvenilirliğinden emin olunan yerlerden mochi satın alınmalıdır.

 

Lezzet düşkünlerinin favori ürünlerinden biri olan mochi hem sevdiklerinize hediye etmek, hem kendinizi şımartmak için tercih edebileceğiniz en iyi, en lezzetli ve en sıra dışı alternatiflerden biridir. Vanilyalı dondurmalı, çikolata dondurmalı, çilek dondurmalı, hindistan cevizi dondurmalı, tuzlu karamel dondurmalı ve daha birçok farklı aroma ile üretilen mochi’nin cazibesi yalnızca lezzeti ve görüntüsü ile sınırlı olmayıp son derece etkileyici hediye alternatifleridir. Siz de gerek kendiniz gerek sevdikleriniz için mochi satın almak istiyorsanız hazz.com.tr adresini ziyaret ederek, sizin ya da sevdiklerinizin damak tadına en uygun ürünleri seçebilir, farklı aromalarla hazırlanmış birbirinden lezzetli mochi’lere farklı sayıda üründen oluşan alternatiflerle erişebilirsiniz.

 

Eşsiz lezzetlerinin yanı sıra rengarenk görünümleriyle de mutluluk garantili bir ürün olan mochi çeşitleri günlük hayat içerisinde her anı benzersiz bir lezzet şölenine dönüştürebilmektedir. Siz de farklı sayıda ve farklı çeşitte ürünlerden oluşan mochi çeşitlerine hazz.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz, 7/24 online sipariş verebilir hem kendinizi hem sevdiklerinizi mutlu etme ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

 

Sektörünün öncü ismi Hazz’ın geniş ürün yelpazesi içerisinde yalnızca mochi ve gelato dondurma değil çikolata, makaron, sorbe çeşitleri ile farklı ürünlerin göz alıcı birlikteliğinden oluşan hediye setleri de bulunur. Gerek özel günlerinizi daha keyifli bir hale getirmek gerek eşsiz lezzetlere tanık olmak ve en sıradan anları dahi olağanüstü bir hale çevirebilmek için https://www.hazz.com.tr/ adresinden farklı kategorilerde yer alan çeşitli ürünleri inceleyebilir, beğenilerinize en uygun ürünleri satın alabilir ve Hazz’ın eşsiz lezzetlerini keşfetme imkanını elde edebilirsini

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2021, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu