Yalıtım Uygulamalarında En Önemli Adım Doğru Malzeme Seçimi

Yapıların solunum özelliklerinin korunmasıyla su sızıntılarının ve su birikmesinin önlenmesini sağlayan uygulamalar su yalıtım olarak adlandırılır.

Yalıtım Uygulamalarında En Önemli Adım Doğru Malzeme Seçimi

Su yalıtım uygulamaları çerçevesinde yapıların etrafında dahili ve harici bir koruyucu tabaka oluşturularak suyun girişi önlenir.

Yalıtım uygulamalarının doğru bir şekilde gerçekleştirilmediği durumlarda su yapılara nüfuz eder. Yapıların taşıyıcı kısımlarındaki betonun bozulup çatlamasına ve betonarme içerisindeki donatının taşıma kapasitesinin düşmesine yol açabilir. Bu nedenle su yapılara zarar verebilecek en önemli etkenlerden biri olarak kabul edilir. Yapıların iç ya da dış kaynak fark etmeksizin her tür sudan ve bu suların yol açabileceği olumsuz etkilerden korunabilmesi için suyun yapıların dışında tutulması; içme suyu deposu, gölet ve havuz gibi yapılardaysa suyun yapının içinde tutulması amacıyla yapılan işlemler su yalıtım uygulamaları kapsamında yer alır. Su yalıtım çalışmalarının en kaliteli ve yalıtım uygulamasının yapılacağı alanın özelliklerine en uygun malzemelerin kullanılmasıyla gerçekleştirilmesi yapıların güvenliğinin ve korumasının tam olarak sağlanmasında önemli bir adım olarak kabul edilir.

Yalıtım Uygulamaları İle Yapıların Ömrünü Uzatabilirsiniz

Yapıların suyla temas eden bölgelerinde herhangi bir deformasyon ya da su çekme durumu ile karşılaşılmaması için membran adı verilen su yalıtım malzemeleri kullanılır. Protan kalitesi dünya genelinde tescilli bir marka olmanın bilinciyle su yalıtım ve çatı izolasyon uygulamaları kapsamında müşterilerinin farklı ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ürünleri ile pek çok farklı çözüm sunar. Sentetik malzemeler olan PVC, FPO/TPO ısıl işlemden geçirilip yeniden kullanılabilirken termoset türü bir malzeme olan EPDM üretiminin ardından herhangi bir işleme tabi tutularak yeniden kullanılamaz.

Atmosfer koşullarına ve güneş ışınlarına karşı dayanıklı olan Protan SE PVC membranlar sıcak hava kaynağı ile birleştirilir. Polyester taşıyıcılı PVC esaslı su yalıtım membranları etkili su yalıtım uygulamalarının yapılabilmesi için hafif metal çatılarda, beton çatılarda, bahçe teras çatılarda kullanılır.

Protan EX PVC su membranları polyester taşıyıcılı, geotekstil keçe laminasyonlu membranlar olup atmosfer koşullarına ve güneş ışınlarına karşı dayanıklılıkları ile ön plana çıkar. Protan EX PVC membranlar panel üretimi başta olmak üzere dere ve parapet yalıtımlarında, hafif metal çatılarda ve renovasyon uygulamalarında kullanılır.

Temel bohçalamalarında ve üstü kapanan su yalıtımlarında kullanılan Protan BA ve Protan BA-T PVC örtüler UV dayanımsız, taşıyıcısız homojen, sinyal tabakalı PVC esaslı su yalıtım membranları olarak bilinirler.

UV’e açık alanların su yalıtım detaylarında Protan Flexiground T & TG PVC örtüler kullanılıyor. Su toplama havuzlarında, çatı parapetlerinde ve su kanallarında etkili bir yalıtım sağlayabilir. UV dayanımlı taşıyıcısız ve taşıyıcılı homojen PVC esaslı su yalıtım membranı olma özelliğini taşıyan Protan Flexiground T & ProtanTG ürünleri aynı zamanda gölet membranı olarak da bilinir.

Kapalı içme suyu, yangın ve kullanım suyu depolarının su yalıtım detaylarında yüzeyinde bakteri gelişimini engelleyen antibakteriyel katkı bulunan Protan Aqua Blue PVC örtüler kullanılır.

Protan Ürün Çeşitliliğini Sürekli Artırıyor

Yapıların su başta olmak üzere dış etkenlerden korunmasını sağlamak için doğru ve kaliteli izolasyon malzemelerinin kullanması için yapılan işlemler çatı izolasyon uygulaması olarak adlandırılır. Çatı izolasyon uygulamaları ile yapıların sudan korunması sağlanır. Aynı zamanda su sızıntısının önlenmesine bağlı olarak yapıların ömrü uzatılabilir. Yapıların hiç şüphesiz en savunmasız alanlarından biri olan çatılar zaman içerisinde pek çok farklı dış etken ile karşı karşıya kalabilirler. Membran olarak da bilinen su geçirmez özellikteki yalıtım malzemelerinin kullanılmasıyla çatı izolasyon uygulamaları yapıldığında çatının her tür su tehdidinden korunması mümkün olabilir.

Protan Turkey tüm çatı tiplerinde etkin yalıtımın sağlanmasına yönelik olarak kaliteli membran üretimi gerçekleştirir. Müşteri memnuniyetini her zaman için ön planda tutan Protan Turkey yüksek kalitedeki yenilikçi ürünleri ile sektöre yön veren isimlerden biri olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Protan Turkey açık ve korumalı çatılara yönelik olarak eksiksiz, kişiye özel sistemlerin ve çözümlerin tedarikçisi olmasının yanı sıra ıslak odalara ve teraslara yönelik olarak yüksek kalitede membranlar sunduğu gibi yeni yapılara ve yapılardaki yenilemelere yönelik olarak radon koruyucu membranları tedariğini de gerçekleştirmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server