Rıza amca vefat etti

Engelli oğluna bakabilmek için kendi ürettiği patates ve mısırları satan ve sosyal medya ile ulusal basında haber olan 94 yaşındaki Rıza Yarbaş vefat etti.

Rıza amca vefat etti

Edirne’de yaşayan Rıza Yarbaş’ın engelli oğluna bakabilmek için kendi ürettiği patates ve mısır sattığı haberlerinin sosyal medyada paylaşılması ve haberin ulusal basında da yer alması üzerine, Yarbaş’a yardım etmek isteyenler Türkiye’nin dört bir yanından seferber olmuştu. 2015 yılında ulusal basında ve sosyal medyada yer alan haber üzerine  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Rıza Yarbaş ile birlikte bir basın açıklaması yapmış, Rıza Yarbaş’ın yanlış anlaşıldığını, Rıza Yarbaş’ın yardıma ihtiyacı olmadığını söylemişti. Rıza Yarbaş’ı yıllardır tanıdığını ifade eden Gürkan, “Rıza amca yıllardır aynı yerde ürettiği ürünleri satıyor. 2 oğlu var. Biri kamu kurumundan emekli, biri ise engelli. Engelli olan oğlunu Arife günü kaybettik. Cenazesini Edirne Belediyesi olarak kaldırdık, mevlidini yaptık” demişti.

VEFAT ETTİ

94  yaşındaki Rıza Yarbaş,  bu gün sabah saatlerinde hayata gözlerini yumdu. Merhuma rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server