Önce tutuklandı, sonra serbest bırakıldı

11 yaşındaki Kız çocuğuna cinsel istismarla suçlanan ve tutuklanan M.F, daha sonra serbest bırakıldı. Sanığın avukatı  mahkemede yaptığı savunmada, müvekkilinin suçsuz olduğunu belirterek, " Ben böyle fiili yapacak isem zaman ve mekan önemli 11 yaşında bir çocuğa kimse güvenmez,ben olsam sırtını sıvazlarım daha sonra diğer aşamalara geçilir" dedi.

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinin Aşağıkalamış Mahallesinde 11 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel tacizde bulunan M.F. 'nin duruşması yapıldı. 11 Temmuz günü tutuklanan ve 21 Ağustos günü tahliye edilen sanığın davasında yapılan  savunmalar davayı takip edenleri şaşırttı. Bu arada 19 Kasım 20020 günü yapılan  davayı takip eden gazeteciye sanık yakınları saldırdı.

OLAY NASIL OLDU?

10 Temmuz günü Şarköy'de yaşanan olayda 11 yaşındaki S.A.H isimli kız çocuğunun kendisini bir kişinin taciz ettiğini söylemesi üzerine aile şikayetçi oldu. Şahsın 10 Tl. verdiğini ve  taciz ettiği belirten küçük kızın ifadesinden sonra gözaltına alınan ve Alman vatandaşlığı bulunan 66 yaşındaki M.F mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu. 21 Ağustos'ta Covit tedbirleri nedeni ile tahliye edilen sanığın davası ise 19 kasım günü görüldü. Sanık avukatı  İsa Yılmaz yaptı savunmada müvekkiline iftira atıldığını belirterek, " Ben böyle fiili yapacak isem zaman ve mekan önemli 11 yaşında bir çocuğa kimse güvenmez, ben olsam sırtını sıvazlarım daha sonra diğer aşamalara geçilir" diyerek, müvekkilinin böyle bir şey yapmadığını söyledi.Öte yandan davayı takip eden gazeteciye sanık yakınları sözlü tacizde bulundu.

Derya Düşünce/Şarköy

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2020, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu