Enez Limanında her şey serbest.

Teknelerden bağlama parası ve balıkçı teknelerinde aldığı rüsum dışında tek bir hizmeti bulunmayan Enez Su Ürünleri Kooperatifi işletmesinde bulunan Enez limanında her şey serbest. Ne sözleşme kuralları ne denetim burada işlemiyor.

Enez Limanında her şey serbest.

Özellikle hafta sonları burada meydana gelen olaylardan bıktıklarını belirten vatandaşlar, "Balıkçı barınağında güvenliği sağlamakla görevli olan Kooperatifin tek bir hizmeti yok ama İl Tarım Müdürlüğü bir kez bile denetlemiyor. her gece  açıkta içki içenleri, nara atanlar, teknelere bira şişesi atanlar, barınak içinde drif yapanlar burada. Sözleşme ortada ama kooperatif sadece para toplama peşinde. Normalde kapının sürekli kapalı olması gerekiyor ancak ticari işletmeler var. Vatandaş olarak diyoruz ki, hiç olmadı gece belirli saate kapı kapansın. Yani gece saat en geç 2'de kapı kapansın" dediler.

TEKNE SAHİPLERİ MAĞDUR

Yıl içine en  fazla 6 ay teknelerini balıkçı barınağına bağladıklarını ve Bakanlığın belirlediği bağlama ücretlerini ödediklerini belirten tekne sahipleri, " Kooperatif bizden kamera tamir parası, kapı kumanda parası, bağlama parası alıyor ama tek bir hizmet yok. resmi güvenlik yok, denetim yok. Sürekli olarak hırsızlık oluyor, teknelerimize zarar veriliyor. Polis kayıtları ortada ama derdimizi kimseye anlatamıyoruz. Sanki burası kooperatifin malı, sanki devlet tek kuruş harcamamış. Oysa Edirne Valiliği amatör tekne sahipleri için duba koydu, Bakanlık yeni iskele yaptı. Bunların tümü amatör tekne sahipleri için yapıldı. Ama şikayetlerimize kimse kulak asmadı" dediler. Bu arada Yaz sezonu boyunca balıkçı barınağına sürekli giriş için Enez Kaymakamı tarafından izin verildiği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2021, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu