Ekmekte fiyat karmaşası sürüyor, sopayı vatandaş yiyor

Ekmek 2 Liramı? 1 lira 50 kuruş mu? Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, "Odamıza üye fırıncılar ekmeği 1 lira 50 kuruştan satmalı. Ancak tarife dışında 2 liradan satıyorlar" dedi. Ekmekte fiyat karmaşası sürüyor, sopayı vatandaş yiyor.

Ekmekte fiyat karmaşası sürüyor, sopayı vatandaş yiyor

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, Edirne’de bazı fırıncıların ekmeği fiyat tarifesi dışında sattıklarını belirterek, bunun yasal olmadığını açıkladı.Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yönetimi geçen hafta almış olduğu kararla birlikte, odalarına bağlı fırıncıların 200 gram ekmeği 2 TL’den satmalarına onay verdi. Edirne Ticaret ve Sanayi Odasına bağlı fırıncılara ise henüz zam yapılmamasına rağmen, bu fırıncılar da tarife dışı fiyat uygulayarak 200 gram ekmeği 2 TL’den satmaya başladı.

EKMEK KAÇLİRADAN SATILMALI?

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, ekmeğe uygulanacak zam tarifesinin Aralık ayı meclisinde görüşüleceğini söyledi. Kendi odalarına bağlı fırıncıların şuan da tarife dışı ekmek satışı yaptığını ifade eden Zıpkınkurt, bunun yasal olmadığını vurguladı. Zıpkınkurt, fırıncı esnafına 210 gram ekmeğin 1 lira 50 kuruştan satılması çağrısında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
shiba coin
dogecoin