Çirkinlikleri beton duvar örtecek mi?

Güney çevre yolundaki çirkinliklerin 3 metre yüksekliğinde beton duvar örülerek kapatılacağını açıklayan  Başkan Gürkan’a  destek veren ancak beton duvar istemeyen vatandaşlar, “Beton duvarlar   çirkinlikleri örtmez. Başkan Gürkan’a başta Edirne Valisi olmak üzere milletvekilleri de destek vererek bir an önce belirlenen yere izin verilmesi gerekmektedir. Burayı beton yığını haline  getirmeyin” dediler.

Çirkinlikleri beton duvar örtecek mi?

Edirne’nin en önemli bağlantı yolu olan Güney Çevre yolundaki çirkinliklerin önüne geçilmesi için 3 metre yüksekliğinde beton duvar örülmesi fikrine vatandaşlar sıcak bakmıyor. Başkan Gürkan’ın hurdacıların şehir dışına çıkarılması ile ilgili her türlü girişimi yaptığını ancak halen izin alamadığını belirten vatandaşlar, “Başkan Gürkan yalnız bırakılmamalı ve başta Edirne Valisi olmak üzere tüm kurum kuruluşlar, milletvekilleri Başkanın yanında yer almalıdır. Çünkü konu Edirne konusudur. Bu çirkin görüntüleri beton duvarlar örtmez ve bu bölge sadece beton yığınına döner. İnanıyoruz ki Başkan Gürkan böyle bir girişim yapmayacak ve o bölgede 3 metre yüksekliğinde hapishane duvarları gibi duvar yükselmeyecektir. Bakanlığa yaşanan çirkinlik tüm çıplaklığı ile anlatılmalıdır” dediler.

BAŞKAN GÜRKAN NE DEDİ?

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, buradaki amacın görüntü kirliliğinin önüne geçmek olduğunu belirterek, “Maalesef hurdacı arkadaşları tutamıyoruz. Büyüdükçe büyüyorlar. Amacımız bir sıkıntı yaratmak değil.  Ama bir disiplini sağlamak  gerektiği bütün Edirne halkının hem fikir olduğu bir konu. Bu duvarın ön tarafında bir şey görünmeyecek. Ayrıca Bosna Köy yolunda bir alan belirlendi ama halen bakanlık nezdinde izni alamadık. Edirne Valisi Ekrem Canalp ve ben uğraşıyoruz. İzni aldığımızda nihai çözümü bulmuş olacağız.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2022, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server