“Betonlaşma ile ilgili vatandaşlarımızın kafasında asla soru işareti olmasın”

Ak Parti İl Başkanı Belgin İba Millet Bahçesi ile ilgili eleştirilere cevap verdi. Başkan İba, “Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan projeye karşı çıkmamıştı, şimdi, niye karşı çıkıyor anlamadım. Ayrıca bu alanda betonlaşma söz konusu değil.  Projede 1.152 metrekare olan  beton alan 747 metrekareye düşürülecek. Halkımızı üzecek bir şey yapılmayacak” dedi.

“Betonlaşma ile ilgili vatandaşlarımızın kafasında asla soru işareti olmasın”

Edirne’nin Söğütlük Orman alanına yapılmak istenen Millet Bahçesi projesine  getirilen eleştirilere cevap veren Ak parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, “vatandaşlarımızın kafasında betonlaşma ile ilgili soru işareti olmasın” dedi. Projenin gündeme geldiği dönemde Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın olumsuz bir tavır takınmadığını  belirten Başkan İba, “ o dönemde Başkan Gürkan 3 nehir 1 şehir projesini beğenmiş ve bu proje içinde millet bahçesi de yer almaktaydı. O dönem bu projenin hayata geçemeyeceğini çok zor olduğunu söylemiş daha sonra proje temel atma töreninde Vali Ekrem Canalp’e teşekkür etmişti. Hepimizi  hayali Meriç nehri kenarını yaşanabilir bir hale getirmekti. Şimdi niye karşı çıkıyor anlamış değilim” dedi.

“BETONLAŞMA OLMAYACAK”

Söğütlük Orman alanında betonlaşma olmayacağını belirten Başkan İba, “Şu anda zaten mevcut tesisler var. Onların yerine yenisi yapılacak ve beton alan 747 metrekareye düşürüldü. Vatandaşlarımız burasının beton yığını olacağını asla düşünmesinler. Bittiğinde Edirne’nin en güzel mesire alanı olacak, vatandaşımız piknik, spor yapacak. Piknik alanındaki mangallara ise doğalgaz vereceğiz. Ayrıca yüksek beton duvarları traşlayarak buraları yeşil alan haline getireceğiz, nehir kenarına banklar koyacağız” dedi.

“25 KASIM STADYUMU KENT MEYDANI OLACAK”

UHA Bölge temsilcisi Şafak Çekver’in 25 Kasım stadyumu ile ilgili sorusuna cevap veren Başkan İba, “burasının kent meydanı olması için girişimlerini yaptık. Stadyum şehir merkezinde kaldı ve buraya millet bahçesi yapılamaz. O nedenle çok güel bir proje ile buraya kent meydanı yapılacak. Tahsis konusunu bekliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu