Akustik Panel Kaplamaları

Ses yalıtımı her ne kadar çok teferruatlı bir işlem olunduğu bilinse bile ses yalıtımı için kullanabileceğiniz ürün çeşidi fazladır.

Akustik Panel Kaplamaları

Bu ürün çeşitleri iki tip amaca hizmet vermektedir. Genel olarak gözeneklere sahip akustik ürünler ve duvarın görünen kısmında kullanılan ürünler ortam akustiğinde katkı sunar bunların dışında kalan gözenekleri bulunmayan pürüzsüz ürünler ise ses geçişlerine engel olmak amacıyla kullanılmaktadır. Sizlere yankı problemlerine çözüm sunmak adına kullanılan ürünler hakkında kısa bilgiler paylaşacağız. Yankı problemlerine çözüm bulmak adına belirttiğimiz üzere gözenekleri bulunan akustik süngerlerin veya içerisinde aynı şekilde akustik süngerlerin yer aldığı Akustik Panel Kaplamaları ürünlerinin kullanımını sağlamanız önerilmektedir. Akustik paneller dekoratif görünüme sahip olması ile birlikte ortam akustiğinde büyük katkı sunan ürün çeşididir. Akustik panelleri günümüzde ofislerde, kulüplerde, kafelerde, tiyatro salonlarında, sinema salonlarında, evlerde ve daha birçok alanda karşılaşabileceğiniz ürün çeşididir. Ortamlarda güzel bir görünüm oluşturan bu panel çeşitlerini tavanlarınızda duvarlarınızda masalar arası, alan bölme amacıyla kullanabilirsiniz.

Dekoratif görünüme sahip olan Akustik Panel Kaplamaları işlemi için satın alma öncesi panellerde kullanılan malzemelerin ses emilim değerlerine bağlı olarak karşılaştırma yapmanız önerilmektedir. Aksi halde ucuz maliyetlerde muadil olarak temin edebileceğiniz panellerin satışını gerçekleştiren firmalar mevcuttur. Ürünlerin temininde ürünü kullanma amacınız ses yankı problemleri ile birlikte duvarlarınızda dekoratif görünüme sahip olmak istemeniz durumunda ürünün iç kısmında akustik sünger dış katmanın akustik kumaş kullanımı sağlandığından emin olmanız gerekmektedir. Muadil olarak üretilen paneller içerisinde bazılarında düşük kalitede süngerlerin kullanımı akustik sağlamakta sizlere katkı sunmayacak türde kumaşların kullanımı gerçekleştirilebilmektedir. Akustik paneller sayesinde duvarlarınızda oval, altıgen, beşgen gibi istediğiniz alanlara uygun olacak şekilde Turkish Acoustic tarafından imalat talebinde bulunabilirsiniz. Duvarlarınızda oluşturmak istediğiniz görünüm ile birlikte ortam akustiği yankı problemlerinde kurtulmak istediğiniz durumda hayalinizdeki görünümü Turkish Acoustic ile paylaşarak elde edebilirsiniz. Tavanlarda kullanabileceğiniz ürünler arasında ise baffle tavan panelleri, asma tavan panelleri, yüzer tavan panelleri gibi çeşitler bulunmaktadır. Bu paneller arasında fiyat değişikliği ve ürün görünümünde değişiklik oluşabilmektedir.

Baffle tavan panelleri, akustik sepeartörlere benzeyen bir görünüme sahip ürün çeşididir. Her iki tarafında da kumaş kaplanarak üretimi gerçekleştirilmektedir ve genel olarak tavanlara dikey şekillerde uygulama işlemi gerçekleştirilmektedir. Akustik Panel Kaplamaları çeşitleri arasında bulunan baffle tavan panelleri ve diğer tavan panelleri için sabit ayaklı veya askı aparatları ile uygulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ses yalıtımı yalnızca duvarlarınızda ortam akustiği sağlayacak ürünlerin kullanıldığında sorunun çözüleceği düşünülmektedir. Fakat ses dalgaları duvarlarınıza çarparak geri dönüş yapamasa bile tavanlarınız açık kalması durumunda tavanlarınızdan yankı problemleri tekrar oluşabilmektedir. Bu durumun önün geçebilmek adın ortam akustiği sağlanacağı zamanlarda ses yalıtım ürünlerinin hem tavanlarınıza hem de duvarlarınıza uygulanılması önerilmektedir. Bir diğer Akustik Panel Kaplamaları çeşidi olan akustik seperatörlerin günümüzde çok fazla katkısı bulunmaktadır. Çağrı merkezi gibi alanlarda masalar arası akustik seperatörlerin kullanılmaması durumunda personellerinizin sesleri birbirine rahatlıkla ulaşması ile birlikte ortamda ses kargaşası oluşacaktır. Bunun önüne geçmek adına akustik panellere benzer yapısı olan iki tarafında kumaş kaplı olan akustik seperatörleri uygulamanız halinde hem personelleriniz müşterilerinizi daha net bir şekilde anlar hem de ortamda bulunan ses karmaşasının önüne geçebilirsiniz. Bu sayede mutlu müşteri tablosuna sahip olmakla birlikte personellerinizin daha verimli çalışması konusunda yardımcı olabilirsiniz. Akustik paneller ve diğer tüm ses geçişlerini engelleyici, ortam akustiği sağlayıcı ürünlerle ilgili Turkish Acoustic ile iletişime geçerek alanınıza uygun ürünler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2020, 18:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu