Gözler Sağlık Bakanı Koca'da

9-11 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan Kırkpınar Güreşlerinde seyirci olacak mı? Olmayacak mı?  Güreş Federasyonu tarafından yapılan resmi müracaata cevap bekleniyor.

Gözler Sağlık Bakanı Koca'da

Geçtiğimiz yıl yapılamayan ve bu yıl yağlı güreş severlerin heyecanla beklediği 660 ncı Kırkpınar Yağlı Güreşleri için geri sayım sürerken, seyirci alınıp alınmayacağı halen belli olmadı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, bakanlık düzeyinde girişimlerini sürdürürken, konu halen netleşmedi.

"RESMİ YAZI YAZILDI"

9-11 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan Kırkpınar Yağlı Güreşlerine 5 gün kala Güreş Federasyonu yetkilileri ile yaptığımız görüşmede, seyirci alınması ile ilgili resmi yazının yazıldığı belirtildi. Federasyon yetkilileri, "Kırkpınar yağlı güreşlerine seyirci alınması için Gençlik ve Spor Bakanlığımıza resmi yazımızı yazdık. Tabii bu konuda izin verecek olan kurum Sağlık Bakanlığı, seyircili olacağını umuyoruz ama çok kısa bir süre kaldı. henüz bu konuda net bir şey söyleyemiyoruz. Hafta başında konu netlik kazanacaktır" dediler.

SAHA İÇİNE KISITLAMA

Öt yandan bu yıl saha içinde görev yapacak olan başta basın mensupları olmak üzere kısıtlamaya gidileceği belirtildi. Tüm ajansların bölge müdürlükleri ve temsilcilikleri olması nedeni ile Valilikte yapılan toplantıda İl dışından basın mensubu alınmaması kararı ile Yerel medya'dan  kurum başına 2 kişinin sahaya alınması prensip kararı alınırken, alınan tüm kararların Covit önlemleri ışığında alındığı belirtildi. Bu arada sahaya girecek olan tüm kişilerden PCR testi istenecek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server