Edirne Valiliğinin camı kırılarak içeri girildi mi?

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’dan önemli iddia. “Edirne Valiliği Yazı İşlerinin camı kırıldı, bir Suriye’li içeri girdi. Suriye vatandaşının makatından flaş bellek çıktı” Bu gün Kapıkule’den yaşanan olaylardan sonra ortaya atılan iddia karşında Edirne Valiliği açıklama yapacak mı?

Edirne Valiliğinin camı kırılarak içeri girildi mi?

Kapıkule sınır kapısında bu gün yaşanan olaylardan sonra Edirne Valiliği yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “Sosyal medya hesapları üzerinden yayılmaya çalışılan Kapıkule Gümrük Kapısının mülteciler tarafından işgal edildiğine dair gerçek dışı iddialar üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunluluğu oluşmuştur. 24.05.2023 günü saat 09.45 sularında otobüslerle Kapıkule Gümrük Kapısı önüne gelen marjinal bir grup kendilerinin “Ahmedi Barış ve Işık Dinine” bağlı olduklarını, bulundukları ülkelerde sözde bu nedenle baskı gördüklerinden bahisle Avrupa’ya gitmek istediklerini beyan etmişlerdir. Yasal mevzuat çerçevesinde bu şekilde geçişlerine kesinlikle izin verilmeyeceği bildirilen grup içerisindeki bazı provokatörlerin etkisiyle gümrük sahasına zorla girmeye teşebbüs edilmesi üzerine gümrük muhafaza, jandarma ve polis ekiplerince orantılı bir müdahale gerçekleştirilerek, grubun tamamı gözaltına alınmıştır.

Gözaltına alınan grup içerisinde İngiltere, Tayland, İran, Irak, Azerbaycan, Cezayir, Ürdün ve Türk uyruklu şahısların bulunduğu görülmüş olup provakatif bir amaç taşıdığı değerlendirilen bu olayın organizatörleri ve azmettiricilerine ilişkin adli tahkikat tüm boyutlarıyla sürdürülmektedir.  Bahse konu grup içerisinde yer alan ve kendilerini gazeteci olarak tanıtan Birleşik Krallık uyruklu iki kişinin 22.05.2023 günü gece saatlerinde havayoluyla İstanbul’a geldikleri, akabinde bu grupla buluşarak Kapıkule Gümrük Kapısına kadar birlikte geldikleri tespit edilmiştir.  Grubun gözaltına alınması sonrasında Kapıkule Gümrük Kapısından giriş ve çıkış işlemlerine ivedilikle devam edilmiş olup, halihazırda da bahse konu gümrük kapımızda vatandaşlarımıza sorunsuz şekilde hizmet verilmektedir.” Denildi.

VALİLİK YAZI İŞLERİNİN CAMI KIRILDI MI?

Öte yandan alk Halk TV’de canlı yayına katılan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ önemli bir iddia ortaya attı. Özdağ, “Dün gece Suriye vatandaşı bir kişi Edirne Valiliği Yazı İşleri Müdürlüğünün camını kurarak içeri girmiş ve yakalandığında makatında flaş bellek çıkmıştır” iddiasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server