Edirne Gönüllüleri ile buluştu

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, gönüllüler buluşmasında “Biz çok büyük bir aile, çok büyük bir milletiz. Bu güzel ülke için el ele; gönül gönüle olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Edirne Gönüllüleri ile buluştu

10 İl’de yaşanan deprem sonrası Edirne Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyasında görev alan ve emek veren Edirne Gönüllüleri ile buluşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Deprem sonrası gördük ki bizler büyük bir aileyiz. Yaşanan felaketler sonrasında her zaman dayanışma örneği gösteriyoruz ve yaşanan son deprem gönül gönüle olduğumuzu gösterdi” dedi.

Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşen buluşmaya, depremin ilk gününden itibaren ortaya emeklerini koyarak depremzedeler yardım için bir araya gelen Edirne Gönüllülerinin büyük bir dayanışma örneği verdiğini belirten Edine Belediye Başkanı Recep Gürkan, “her felakette olduğu gibi Yüzyılın felaketi olarak nitelenen ve 10 İlimiz ile birlikte ülkemiz genelinde büyük yaralar açan Deprem sonrası Belediyemiz tarafından başlatılan yardım kampanyasında Edirne Gönüllüleri Müthiş bir dayanışma örneği göstererek,  yardımların tasnifi, kolilenmesi için emek vermişlerdir. Yapılan dayanışmada gördük ki; biz çok büyük bir aile, çok büyük bir milletiz. Bu güzel ülke için el ele; gönül gönüle olmaya devam edeceğiz. 10 İlimiz ile ülkemizi yasa boğan deprem felaketinin bir daha yaşanmamasını diliyorum” dedi. Başkan Gürkan’ın davetlisi olarak buluşmaya katılan Edirne Gönüllüleri, “Bu şehirde yaşıyoruz ve Edirne Belediyesi bizim belediyemiz. Her etkinlikte yer alırız. Ancak bu defa ülkemiz deprem gerçeği ile yıkıldı ve bizler depremzedelerin yanında olmak zorundaydık. Edirne Belediyesinin açtığı kampanyaya gönüllü olarak  katıldık ve bir parça desteğimiz olduysa bu bize mutluluk verir. Belediye Başkanımız Recep Gürkan’a hem böylesine önemli bir kampanya başlattığı, hem de biz gençlere hizmet etme şansı verdiği için teşekkür ediyoruz” dediler.

Haber/Foto  Burcu CEYLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu