Camimize Yunan bayrağı astılar

Yunanistan'ın Dimetoka’da kasabasında bulunan 597 yıllık  Çelebi Sultan Mehmet Camii’nin Minaresine Yunan Bayrağı Astılar

Camimize Yunan bayrağı astılar

Dimetoka’da bulunan ve Avrupa’daki en eski Osmanlı camisi olan 597 yıllık Çelebi Sultan Mehmet Camii’nin minaresine Yunan bayrağı astılar.Kimliği belirsiz kişi ve kişilerce dün gece Dimetoka’da bulunan ve UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası’nın listesine aday olan ve yakından takip edilen Çelebi Sultan Mehmet Camii’nin minaresine Yunan bayrağı asıldı.Dimetoka (Didimotiho) Belediye Başkanı Romilos Haciyannoğlu Selanik radyosuna bağlandı ve yaşanan bu olay ile ilgili yaptığı değerlendirmede, bayrağın Cuma akşamı minarede olmadığını, olayın Cumartesi gece yarısı veya sabaha karşı yaşandığını dile getirdi.

Bölge halkı, Dimetoka’daki tarihi Çelebi Sultan Mehmet Camii’nin minaresine Yunan bayrağı asılmasının İstanbul’da Ayasofya’da Kur’an okunmasıyla bağlantılı olduğu değerlendirmesini yapıyor.Öte yandan sabahın ilk ışıklarıyla ortaya çıkan bu olay daha fazla geç kalınmadan Belediye tarafından verilen talimatla alelacele indirildi. Şimdi polis bu eylemi yapanların peşine düştü. Yaşanan bu tatsız olay Selanik merkezli Yunan radyo ve gazetesinde yer aldı.

Kaynak/Birlik gazetesi

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2020, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER