Bulgaristan kapıları kapatacak mı?

Bulgaristan Türkiye ile sınırları kapatmıyor ancak 16 ülkeden yolculara giriş yasağı geldi. Avrupa Birliği Komisyonu sınırların kapatılması ile kararları ülke yönetimlerine bıraktı. Türk vatandaşları yasak kapsamında değil

Bulgaristan kapıları kapatacak mı?

Türkiye ile Bulgaristan arasında sınır kapıları kapanmıyor. Avrupa Birliği komisyonun aldığı karar gereğince bir çok ülke sınırlarını kapatırken, Bulgaristan 16 ülkeden yolcu girişini yasakladı. Ancak Türk vatandaşları ile ilgili alınan bir karar yok. Bu arada yetkililer tır geçişlerinin aksamadan süreceğini söylediler.

16 ÜLKEDEN YOLCULARA BULGARİSTAN'A GİRİŞ YASAĞI

Sağlık Bakanı Kiril Ananiev’in talimatı üzerine, COVİD-19’un yayılması nedeniyle 18 Mart günü saat 00.00’dan itibaren Çin, İran, Bangladeş, Hindistan, Maldivler, Nepal, Sri Lanka, İspanya, İtalya, Güney Kore, Fransa, Almanya, Hollanda, İsviçre, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda’dan kişilerin Bulgaristan’a girişlerine geçici yasak uygulandı. Bulgaristan vatandaşları ve aile fertleri, Bulgaristan’da daimi ve uzun süreli ikamet statüsü olan kişiler ve aile üyeleri istisna tutulacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER