Şarköy'ün kurtuluşunun 97. yıl dönümü kutlandı

15 yıl aradan sonra Şarköylüler, Şarköy Merkezde ve Mürefte mahallesinde fener alayı ve havai fişek gösterisi eşliğinde coşku içinde kutladı.

Şarköy'ün düşman işgalinden kurtuluşu coşkuyla kutlandı. İlk olarak Cumhuriyet meydanında düzenlenen 97. yıl anma etkinliğinde Şarköy ilçe Kaymakamı Kemal Yıldız , CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün, Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, Şarköy ilçe parti başkanları tarafından Atatürk büstüne çelenk bırakıldı.

Törende bulunan Şarköy Gazileri, öğrencilerin folklor gösterisi, İkinci Kolordu Bölge Bando Komutanlığı ve Şarköy halkı eşliğinde kutlamalar yapıldı.

Şarköy'ün kurtuluşu 15 yıl aradan sonra ilk kez yeniden fenerlerle kutlandı . Fener Alayına Şarköy ilçe Kaymakamı Kemal Yıldız , Şarköy ilçe Belediye Başkanı Alpay Var ile Malkara ilçe Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul yan yana katıldılar .

Kortejde partililer, meclis üyeleri ve çeşitli sosyal etkinlik dernekleri ve Edirne Belediye Bandosu eşliğinde büyük bir coşku içinde fener alayını tamamladılar .

Geceye damgasını vuran Edirne Belediye Bandosu Şarköylüler tarafından büyük alkış topladı. Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var Edirne Belediye Bandosuna ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a şükranlarını sundu ve teşekkür etti. Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Sevim tarafından plaketleri verildi .

Gece Havai fişek gösterisi ile Grup AS ve Mithat Körler konserleriyle büyük coşku içinde devam etti.

Haber: Derya Düşünce

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER