Koronavirüs tablosu kırmızıya döndü, İl Başkanı Korona oldu

Koronavirüs vakalarının son günlerde artış gösterdiği iller arasında bulunan Tekirdağ'da, Ak  Parti İl Başkanı Mestan Özcan ve Kadın Kolları Başkanı Nihal E. Köşdere'nin testleri pozitif çıktı

Koronavirüs tablosu kırmızıya döndü, İl Başkanı Korona oldu

Ağustos ayında en az vaka görülen iller arasında bulunan Tekirdağ'da son yayınlanan veriler, vaka sayılarının arttığını gözler önüne serdi.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın geçtiğimiz günlerde yüzde 96 artış yaşandığını açıkladığı Tekirdağ'da denetimler de yoğunlaştırıldı.

KONGRE ÖNCESİ TESTLER POZİTİF ÇIKTI

Bu arada yarın yapılacak olan Tekirdağ Ak Parti İl Kongresi öncesi Covit 19 testi yaptıran İl Başkanı Mestan Özcan ve Kadın Kolları Başkanı Nihal E. Köşdere'nin testleri pozitif çıktı.

MASKE VE SİGARA UYARISI

Tekirdağ İl Hıfzıssıhha Kurulu, son toplantıda alınan kararlarla vatandaşları bir kez daha uyardı. Kararda, meskenler hariç, kamuya açık tüm alanlarda cadde, sokak, park, bahçe, piknik alanı, sahiller, toplu ulaşım araçları, işyerleri, fabrikalar herhangi istisna olmaksızın maske takma zorunluluğu getirildiği hatırlatılarak şöyle denildi: "Özellikle vatandaşlarımızın kalabalık şekilde bulunduğu, cadde, sokak, park ve bahçeler gibi yerlerde sigara içtiğini gerekçe göstererek, bazı kişilerin maskelerini çıkardıkları, aşağıya indirdikleri, doğru şekilde kullanmadıkları görülmektedir. Solunum yoluyla kolayca bulaşabilen Koronavirüs salgınının yayılımının önlenmesi için maske kullanımında sürekliliğin sağlanması son derece önem taşımaktadır."

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 20:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER