Emanet "Bir inancın destanı" büyük ilgi gördü

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde gösterimi yapılan ve başrolünde Mehmet Tokat'ın oynadığı Emanet "Bir inancın destanı" isimli oyun büyük bir ilgi ile izlendi.

10 Kasım günü sergilenen ve Doruk Şengezer, Sinem Akyüz, Yeliz Kömürcü ve Nagihan Yıldız gibi tiyatro sanatçılarının oynadığı Emanet "Bir inancın destanı" oyununda seyirciler zaman zaman gözyaşlarını tutamadılar. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatının canlandırıldığı gösteride, Atatürk'ün kadın haklarına, seçme ve seçilme haklarına verdiği değer, Sarı Zeybeğin anlamı, Latife hanım ile evliliği, 57'nci Alay komutanı Reşat bey ile görüşmesi ve bir çok önemli anlar işlendi.

Oyunun yazarı ve yönetmeliğini yapan Hasan Özhaşlamacı oyuncuları ile birlikte Şarköylüler tarafından ayakta alkışlandılar.

Şarköy İlçe Belediye Başkanı Alpay Var ve Şarköy İlçe Jandarma Komutanı Hasan Doğan başrol oyuncusu Mehmet Tokat ve yazar/yönetmen Hasan Özhaşlamacı'ya plaketlerini verdiler.

Geceyi düzenleyen Şarköy Kent Konseyi başkanı Bülent Yakar, Eğitim İş Şarköy ilçe temsilcisi Aşkın Yaza , Eğitim İş Tekirdağ Şube Başkanı Hüseyin Eren ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Haber: Derya Düşünce

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu