Şanlıurfalı İş Adamı Nabi Kırmızı Edirnespor Başkanı oldu

Şanlıurfalı İş Adamı Nabi Kırmızı, 3. Lig’de mücadele eden Edinespor’un Kulüp Başkanlığına seçildi.

Şanlıurfalı İş Adamı Nabi Kırmızı Edirnespor Başkanı oldu

TFF 3. Lig 1. Grup’ta mücadele eden Edirnespor’un genel kurulu yapıldı. Edirnespor Kulübü Derneği’nde gerçekleşen ve yoğun katılımın sağlandığı genel kurulda tek liste ile seçime gidildi. Daha önce Şanlıurfaspor Yönetiminde de çeşitli görevlerde bulunmuş olan Şanlıurfalı İş Adamı Nabi Kırmızı, genel kurulda aday oldu. Delegelerin desteğini alan Kırmızı, Edirnespor’un Kulüp Başkanlığına seçildi. Edirnespor Kulüp Başkanlığına seçilmesinden dolayı mutlu olduğunu ve kendisine verilen destekten dolayı herkese teşekkür eden Kırmızı, Edirnespor’u başarılı yapabilmek adına yönetim kurulu ile beraber ellerinden gelen çabayı göstereceklerini söyledi. Bu arada Nabi Kırmızı’nın yönetiminde Şanlıurfalı İş Adamları Feridun Geçgel, Mehmet Çavuş ve M. Burak Kırmızı gibi tanıdık isimlerin de yer alması dikkat çekti.

“HEDEF SÜPER LİG”

Kongrede konuşma yapan İş Adamı Nabi Kırmızı, “ Teşekkür ederim arkadaşlar. Değerli belediye başkanım, ve değerli belediyelerimiz. Delegelerimiz dışında gene İstanbul'dan gelerek gerek Edirne'den bizi desteklemek için bizimle beraber olmak için buraya gelen tüm dostlara, tüm Edirnelilere, Edirne iyi sevenlere hoş geldiniz diyorum. Ve bu göreve bizi kabul ettiği için, yönetim kurulumuza, mevcut yönetim kurulumuza, Edirnespor delegelerimize, belediye başkanımıza özellikle teşekkür ediyorum. Edirne hiç kimseye uzak değil.. Edirne herkesin gönlünde. Osmanlı'ya yıllarca başkent etmiş bir kentimiz. Herkesin en azından gelip ciğerini yemiş, buradan geçmiş, yurt dışına gitmiş bir  kentimiz.. Gerek ticaret yapmışız, gerek dostlar edinmişiz, gelmişiz, gitmişiz. Bir de şöyle bir durum var. Ben  Urfaspor asbaşkanlığı yaptım. Türkiye'nin bir sınırıydı. Şimdi kısmet oldu. Türkiye'nin yine bir sınırında. Bu görev bize layık görüldü. Bu anlamda da inşallah elimizden geleni yapacağımıza inanmanızı istiyorum. Başkanımın dediği gibi Edirnespor hak ettiği yerde değil, hak ettiği ligde değil. Çıkmak için çıkması için biz elimizden geleni gerçekten fazlasıyla yapmaya gayret edeceğimize hepinize söz veriyorum. Başkanım basketbol oynamış. Valimizin ve kentimizin destekleriyle. Edirnespor'u hak ettiği lige doğru çıkartmaya  gayret edeceğiz diyeceğim ama çıkartacağız inşallah. Uzun vadede inşallah başkanımın dediği gibi Süper Lig'de Edirnespor'u Türkiye konuşmuş olacaktır. Türkiye'yi konuşturacağız. Tekrar vermiş olduğunuz destekler bizi aramızda kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Saygılar sunuyorum.” Dedi.

İŞTE NABİ KIRMIZI BAŞKANLIĞINDAKİ EDİRNESPOR’UN YENİ YÖNETİMİ

Alaaddin Uğur Hakan İşcan Yavuz Arslan S. Neval Bağdaş O. Yaren Ayaydın Feridun Geçgel Saner Mutlu Tolga Hekimoğlu Mehmet Çavuş Cem Ertek Veysel Kahveciler Güçhan Sanal Cenk Gökan Yalçın Günal Kemal Kılıç Bülent İlhan Ümit Kaya Ayhan Dinç Mert Seyyar Levent Özkan Mehmet Emin Altuntaş Ersan Sivrikaya Adem Yetişken İlhan Güçyener Kutay Özköse Engin yağcılar M. Burak Kırmızı Tahsin Tabak

NABİ KIRMIZI KİMDİR?

27 Aralık 1964 yılında Şanlıurfa’da doğan iş adamı Nabi KIRMIZI, hemşerileri arasında ve çevresinde oldukça sevilen ve desteklenen bir kişiliğe sahiptir.TÜRMOB üyesi olarak Mali Müşavirlik ruhsatı ile Kamu Gözetim Kurumuna bağlı Bağımsız Denetçilik ruhsatlarına sahip olan Nabi Kırmızı, hem ulusal hem de uluslararası ölçekte finans, eğitim, gıda ve sağlık gibi birçok sektörde faaliyet gösteren şirketlerin kurucu ortağı olmuştur ve yönetim kurullarında aktif olarak görev almaktadır.Girişimci karakteri ve hayırsever kimliği ile tanınan Nabi Kırmızı, gerçekleştirdiği yatırımlar ve üstlendiği sosyal sorumluluk projelerinin yanında entelektüel kimliği ve toplumsal sorunlara yönelik duyarlılığı çerçevesinde yerel ve ulusal çapta çeşitli makaleler ve kitap çalışmaları ile de içinde yaşadığı cemiyete katkısını sunmaya devam etmektedir

İktisat Fakültesi lisans eğitimi sonrası Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü sosyal yapı ve sosyal değişme (Sosyoloji) yüksek lisans programında tamamlamıştır.

Nabi Kırmızı Özellikle eğitimli toplumun önemine dair duyduğu güçlü sorumluluk duygusu ile eğitim alanında aktif görevler almış ve bu alanda yatırımlar yapmıştır. Kırmızı 1993-1995 eğitim öğretim yılında öğretmenlik yaparak bilgi ve birikimlerini öğrencilere aktarırken, öğrencileri ile kurmuş olduğu bağ ve sergilediği üstün performans sayesinde okul idaresince yılın öğretmeni olarak ödüllendirilmiştir.

Eğitimci kişiliği ile çeşitli kolej ve vakıf üniversitelerinin kurucuları arasında yer alan Kırmızı halen İstanbul Topkapı Üniversitesi kurucu vakfı olan Ayvansaray Eğitim Vakfı mütevelli heyet başkanlığı ve İstanbul Topkapı Üniversitesi mütevelli heyet Başkan vekilliği görevlerinde bulunmaktadır.

Finans, Sağlık, Eğitim, Gıda sektörlerinde yurtiçi ve yurtdışında  faaliyet gösteren şirketlerin kurucusu olarak Yönetim kurullarında yer alan Kırmızı, sosyal sorumluluk olarak gördüğü, Tarım ve hayvancılık sektörüne yatırım yaparak 10 bin kapasitesi ile ülkemizin en büyük damızlık işletmelerinden birinin işletmesini yapmaktadır.

Nabi Kırmızı, yapmış olduğu yatırımlarda özellikle ekonomide istihdamın önemi doğrultusunda hareket ederken görev almış olduğu sosyal sorumluluk projeleri, dernek çalışmaları ve yardım kampanyaları ile dayanışma kültürünün yaygınlaşması anlamında öncü karakteri ile tanınmaktadır.

Bunların yanında topluma faydalı olacak birçok faaliyette özveri ile çalışmış olan Nabi Kırmızı, hemşeri dernek çalışmaları kadar diğer dernek, STK çalışmalarında da aktif görevler almıştır.

Nabi Kırmızı’nın geçmişte ve hali hazırda görev aldığı bazı Vakıf, Dernek ve kamu yararına çalışan kurumlar aşağıda özetlenmiştir.

İstanbul Ayvansaray Eğitim vakfı mütevelli heyet başkanı

İstanbul Topkapı üniversitesi mütevelli heyet Başkan V.

Kamu Gözetim Kurulu Bağımsız Denetçi Üyeliği

Urfa Sanayici ve iş insanları Derneği (URSİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı,

İstanbul teknik üniversitesi (İTÜ) spor Asbaşkanlığı

Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyeliği,

Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği (1905GSYİAD) kongre Üyeliği,

İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (İSMMMO) Danışma kurulu üyeliği,

İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (İSMMMO) Üyeliği,

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Üyeliği,

İSMMMO Avcılar İlçe Temsilciliği,

Şanlıurfa Spor Asbaşkanlığı

Şanlıurfaspor Kongre Üyeliği,

İstanbul Şanlıurfalılar Dayanışma Derneği Genel Sekreterliği

Nişantaşı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Üyeliği

Marmara Bölgesi Fotoğrafçılar Derneği Kurucu Başkanlığı,

Girişimci Fikirler Derneği (GİFDER) Onursal Başkanlığı,

İngilizce bilen Nabi Kırmızı, İstanbul’da ikamet etmekte olup evli ve dört çocuk babasıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu