Kırkpınar'ın kaderi 6 Haziran günü belli olacak

Edirne Medya'ya açıklama yapan Güreş federasyonu Başkanı Musa Aydın, "Kırkpınar için karar 6 Haziran günü belli olacak" dedi.

Kırkpınar'ın kaderi 6 Haziran günü belli olacak

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs salgını nedeniyle hemen hemen bütün spor organizasyonları iptal edildi. 659 yıllık bir geçmişe sahip olan Kırkpınar yağlı güreşlerinin kaderi de önünüzdeki ay yapılacak toplantı sonrasında belirlenecek. Kırkpınar yağlı güreşlerinin yapılması için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirten Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın “Tüm dünya çok önemli bir süreçten geçiyor. Yağlı güreş bizim kültürümüz. Özellikle Kırkpınar 659 yıllık bir geçmişe sahip. Biz bu organizasyonun yapılması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ancak, Bilim kurulumuz ve Sağlık Bakanlığımızın değerlendirmeleriyle, Spor Bakanlığımızın alacağı kararlar çok önemli. Kırkpınar konusunda  6 Haziran tarihinde yapacağımız toplantıda net bir sonuç ortaya çıkacaktır.”dedi.

65 YAŞ GÜREŞÇİLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDİYORUZ

Korona Virüs önlemleri çerçevesinde 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımıza sokağa çıkma kısıtlaması geldiği günden bu yana çok önemli bir çalışmanın altına imza attıklarını belirten başkan Musa Aydın “İl temsilcilerimizle birlikte hemen harekete geçtik. Güreş ailesinin içinde yer almış tüm 65 yaş ve üzeri büyüklerimizi kapı kapı dolaşarak ziyaret ettik. Bu noktada ihtiyaçlarının giderilesini sağladık” dedi. Evde kal ama hareketsiz kalma sloganı  çerçevesinde 65 yaş ve üzeri güreşçiler için spor malzemesi ve kondisyoner eşliğinde video hazırlayarak adreslerine gönderdiklerini belirten Aydın “Yüzlerce büyüğümüzün evde kaldıkları süre içerisinde spor yapmalarını sağlıyoruz. Tüm ülkemizde 65 yaş ve üzeri güreşçilerimize ulaşmaya devam ediyoruz. Yasak sona erene kadar da yanlarında olmaya devam edeceğiz “ dedi.

REHAVETE KAPILMAMAMIZ LAZIM

Sağlık bakanlığımızın sistemli ve özverili çalışmaları çerçevesinde dünyaya örnek bir şekilde Korona Virüs’le mücadele ettiklerini belirten Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın “Başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca olmak üzere gece gündüz demeden çalışan tüm sağlık çalışamlarımızı kutluyoruz. Her gün çok güzel sonuçlar geliyor. Ama bu sonuçlar bizi asla rehavete sokmamalı. Henüz bu sıkıntıdan tam olarak kurtulmuş değiliz. Yetkililerin tüm uyarını dikkate alarak mümkün olduğunca evde kalmalı ve zorunlu olmadıkça evden çıkmamalıyız. Unutmamak lazım ki bu süreçten ancak birlikte olursak kurtulabiliriz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu