Dönsün mü? Kalsın mı?

Survivor Türkiye yarışmasına katılan Başpehlivan İsmail Balaban, yarışmada kalsın mı? Dönsün mü? tartışması sürüyor. Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, Balaban'ın yarışmada kalmasını ve yarışmayı kazanmasını arzu ettiğini söylerken, otoriteler Balaban'ın yarışma nedeni ile bu yıl form tutmasının zor olduğunu söylediler.

Dönsün mü? Kalsın mı?

Survivor yarışmasına katılması ile birlikte eleştirilerin odağında olan Başpehlivan İsmail Balaban ile ilgili son açıklama Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim'den geldi. Ağa Selim,"Ata Sporumuz Güreş bir TARİHTİR bir KÜLTÜR'dür İsmail BALABAN'da bu tarihin bir parçası bu kültürün bir temsilcisidir. Başpehlivanımız İsmail BALABANIN dönmesi için çağrıda bulunmuştum ancak yaşadığı haksızlıklar karşısında artık orada kalıp tüm olumsuzluklara rağmen ŞAMPİYON olarak dönmesini arzu ediyorum.  Bu doğrultuda Tarihi KIRKPINAR Ağası olarak tüm Güreş Camiasından Sarı Fırtına İsmail BALABAN'ı desteklemelerini istiyorum." dedi.

"FORM TUTMASI ZOR OLACAK"

Bu yıl Yağlı güreşlerinin akıbetinin belli olmadığını ancak Kırkpınar Yağlı Güreşleri için Temmuz ayının ilk haftasının tarih olarak belirlendiğini belirten otoriteler, "İsmail Balaban bir yıl boyunca güreş için antreman yapan, yağlı güreşe göre beslenen ve tüm yaşamını yağlı güreşe göre düzenleyen bir isimdi. Ancak şimdi tüm düzen bozuldu ve bu yıl yağlı güreşlerin yapılması durumunda form tutması çok zor olacaktır. Keşke bu yarışmaya katılmasaydı" dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server