Çalışmalar tüm hızıyla sürüyor

Göreve geldiği ilk günden bu yana alt yapı seferberliği ilan eden ve bu konuda çok ciddi çalışmalar yapan Türkiye Güreş Federasyonu yeni Olimpiyat şampiyonalarının yetişmesi için kolları sıvadı.

Çalışmalar tüm hızıyla sürüyor

YİBO ve Güreş liselerinin sayılarını arttıran Federasyon, gelişim kamplarınada büyük önem veriyor. Şu anda Afyon’da serbest stilde 55, İstanbul Sarıyer Mersinli Ahmet Güreş Kamp Eğitim Merkezinde Greko-Romen stilde 55 ve Ankara Kızılcahamam’da  50 bayan sporcu çalışmalarını sürdürüyor. 11-13 yaş grubunda yer alan küçük-minik güreşçiler deneyimli hocalar tarafından yetiştiriliyor. Adeta bir güreşçi fabrikası olan gelişim kamplarına Federasyonda büyük önem veriyor. Türkiye Güreş Federasyonu Genel Sekreteri Tahir Yılmaz alt yapı konusuna önemli çalışmaların altına imza attıklarını belirterek “Güreş bizim Ata Sporumuz. Şu an Türkiye’nin Uluslararası alanda en başarılı branşı. Ama bu başarının  sürdürülebilir olması için alt yapı çok önemli. Şu anda Afyon, İstanbul ve Ankara’da gelişim kamplarımız var. Çok değerli hocalarımız eşliğinde çalışmalar sürüyor. Bizlerde Federasyon olarak her türlü desteği vermeye devam ediyoruz. Bu gün sporcularımızın tamamına yeni malzemelerini dağıttık. Buradan Avrupa,dünya ve Olimpiyat şampiyonaları çıkaracağımıza olan inancımız tam. Tüm çalışmalarımız bu doğrultuda” dedi.

Güreşte başarının artması ve rekabet ortamının oluşması için eğitim-gelişim kamplarının çoğalması gerektiğini ifade eden Tahir Yılmaz “Minik sporcularımızın mindere gelmesi ve onlara  moral motivasyon sağlamak için gelişim kampları çok önemli. Yeni şampiyonaların çıkması ancak bu evlatlarımıza Ata Sporumuz olan güreşi sevdirmekle olur. İşte  gelişim kampları bu konuda çocuklarımıza önemli ölçüde katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER