“Bu şehrin Valisi de var, Belediye Başkanı da var”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Nabi Kırmızı’nın istifasının ardından Edirnespor’un 22 Kasım’da kongreye gideceğini belirterek, “Bu şehrin Valisi de Belediye Başkanı da var. Edirnespor’un sonuna kadar yanında olacağız” dedi.

“Bu şehrin Valisi de var, Belediye Başkanı da var”

Edirne Belediye Başkan Recep Gürkan, Edirnespor Yönetim Kurulu Başkanı Nabi Kırmızı’nın istifasının ardından basın mensuplarıyla bir araya gelerek, yaşanan süreci anlattı. Edirnespor’un 4 Eylül’de kongre yaptığını ve bu kongrede yeni başkanı ve yönetim kurulu üyelerini belirlediğini ifade eden Gürkan, “Nabi Kırmızı, 5 Ekim tarihinde bir istifa dilekçesi göndermiş, olabilir insanlar vazgeçebilir, doğal bir süreçtir bu. 5 Ekim’de istifa dilekçesini gönderdikten sonra bu kez 18 Ekim’de noter kanalı ile istifa dilekçesini göndermiş. Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan ve Yönetim Kurulu Üyeliğinden ayrılmış. Nabi Kırmızı’nın kararına saygı duyuyoruz” dedi.

“8 YILDIR SAHİP ÇIKIYORUZ”

Edirnespor’a 8 yıldır sahip çıktıklarını bundan sonra da sahip çıkmaya devam edeceklerini belirten Gürkan, “8 yıl içerisinde Edirnespor’u nereden nereye getirdiğimiz belli. 160 kişinin mal varlıklarının üzerinde 20 yıldır devam eden hacizler vardı. Bunları kaldırdık. Edirnespor’un borcu var mı? Evet. Geçmiş sezondan SGK, vergi, futbolcular… Toplam 600 bin borcu var. Edirnespor’un 20-25 yıllık borçlarını ödemişiz de 600 bin TL borc ödenmeyecek bir rakam mı?” diye konuştu.

“EDİRNELİ İŞ İNSANLARININ ÇOK AZI DIŞINDA DESTEK GÖRMÜYORUZ”

Taraftarlar üzerinden bir operasyon yapılmaya çalışıldığını belirten Gürkan, “8 yıldır bu takıma sahip çıkan bir yönetim kurulu, bir belediye var. Edirneli iş insanlarından, yatırımcılardan çok azı dışında bir destek görmüyoruz. Geçtiğimiz yıl 150 liradan bin tane komine bilet satılamadı, bu şehirde. Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık ile de gelmeden önce görüştüm. Bu şehrin Valisi de var, Belediye Başkanı da var. Gerektiğinde taşın altına gövdelerini de ellerini de koyarlar. Şimdi de koyacağız. Edirnespor’a şehrin Valisi de Belediye Başkanı da sahip çıkıyor. Bu konuda kimsenin kuşkusu olmasın. Başkanlar bırakabilir, yönetimden de bırakanlar olabilir. Biz takımımıza sahip çıkarız” dedi.

“NABİ KIRMIZI 2 MİLYON 600 TL. PARA HARCADI”

Nabi Kırmızı’nın bugüne kadar Edirnespor için 2 milyon 600 bin TL bir para harcadığını belirten Gürkan, “Bunun içinde transferler de var. Çoğu transfer zaten. Bu paranın 300 bin TL’si zaten kendi tarafından geri alınmış durumda. İstiyorsa kalan parayı da belli şartlarda öderiz. 2-3 milyon için ne kimseye Edirnespor’u bırakırız ne de kimsenin parasının üstüne yatarız. Biz Edirnespor’un trilyonluk borçlarını ödedik. Bunu mu ödemeyeceğiz? Edirnespor’umuza da sahip çıkarız. Futbolcularımız da teknik heyetimiz de camiamız da Edirneliler de hiç merak etmesin. Bu şehrinin belediyesi de Valiliği de Edirnespor için elinden ne geliyorsa geçmişte de yapmıştır, gelecekte de yapacaktır” şeklinde konuştu.

Başkan Gürkan, “Nabi Kırmızı’nın istifası ile yönetim kurulu da hem yeni yönetimi oluşturmak hem de yeni başkanı seçmek için 22 Kasım’da kongre kararı aldı. Yeni başkanlarını seçecekler ve yeni yönetimlerini oluşturacaklar. Biz de Sayın Valimiz ile birlikte yakın bir zamanda bir dayanışma yemeği düzenleyecek, yemeğe iş insanlarını davet edeceğiz. Edirneli iş insanlarından bu konuda destek bekliyoruz. Edirnespor sonuna kadar bizimdir, Edirnelilerindir” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server