Başpehlivanlar umudu kesti

Başpehlivan Orhan Okulu, "Kırkpınar'dan umudumu kestim ve antrenmanları bıraktım. karar aldım bu mevsimde yapılacak olan güreşlere katılmayacağım" dedi.

Başpehlivanlar umudu kesti

Yapılacak, yapılmayacak, bilim kurulu karar verecek, sembolikte olsa yapılacak söylemleri arasında pehlivanları beklentiye sokan Yağlı Güreşin Nirvanası Kırkpınar'ın olmayacağı konusunda başpehlivanlarda fikirler netleşmeye başladı. Bir çok başpehlivan ile birlikte, diğer boylardaki pehlivanlar çalışmalarına ara verirken, Başpehlivan Orhan Okulu son noktayı koydu.

"BU YIL GÜREŞMEYECEĞİM"

Yıl boyu çalışmalarını sürdürdüğünü ancak umudunu yitirdiğini belirten Başpehlivan Orhan Okulu yaptığı açıklamada, "Bütün insanlık 7-8 aydır devam eden covit-19 virüsü ile mücadele ediyor. Tabiki bu durumdan bir çok sektörde olduğu gibi yağlı güreş camiasıda etkilendi.Bu süreçlerde kamplarımız ve çalışmalarımız tedbirler dahilinde devam etti. Federasyon yetkilileri bu süreçte birkaç toplantı yaptı ama olumlu ya da olumsuz bir karar alamadı..Biz katıldığımız programlarda tarih belirlensin ve tedbirler alınarak yapılsın ya da bu yıl yapılmayacak ise açıklansın dedik ama dikkate alınmadı. Bu süreçte belirsizlik içinde antrenman yapmak hem mental hem fiziksel olarak bizleri yordu en sonunda Eylül ayı sonunda antrenmanları vazgeçtik. Rahatsızlığımdan dolayı operasyon randevusu aldım ama geçen hafta federasyon Kırkpınar’ı yapacaklarını söylediler bende operasyonu iptal ettim ama 9 gün geçti bi açıklama olmadı. Bana göre bu ata sporuna çok sahip çıkılması gerekir. Yoksa bu spor zamanla daha zor durumlara düşecektir. Camia olarak kenetlenip sporumuza sahip çıkmalıyız.Zaten mevsim olarakta kasım ayında nasıl olur buda bir merak konusu. Yaz aylarında  normalleşmeye geçildiği günlerde vakaların daha az ve havalar sıcak iken olumlu karar alınabilirdi. Bende karar aldım bu mevsimde yapılacak olan güreşlere katılmayacağım.Tedavimi en kısa zamanda tamamlayıp gelecek sezona hazırlanacağım" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER