Ağa Selim istedi, naklen yayın değişti

661 nci Kırkpınar Yağlı Güreşlerini 3 gün boyunca naklen TRT verecek. DMAX  tarafından yayınların verilmesini istemeyen Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim’in girişimleri sonrası, güreşlerin daha geniş kesime ulaşması için TRT ile anlaşıldı.

Ağa Selim istedi, naklen yayın değişti

1 hafta öncesine kadar 661 nci Kırkpınar Yağlı Güreşlerini vereceğini duyuran ve naklen yayın hakkını elinde bulunduran DMAX, yaptığı duyuru ile bu yıl anlaşmaları olmasına rağmen güreşleri  naklen vermeyeceğini açıkladı.

KIRKPINAR AĞASI BASTIRDI, NAKLEN YAYIN DEĞİŞTİ

DMAX ile sorunlar yaşadığı belirtilen Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim’in önceki yapılan toplantıda, güreşlerin daha geniş tarafından izlenmesi ile birlikte başka kanallarda da yayınlanması  konusunda yaptığı görüşmeler sonunda Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, DMAX yetkilileri ile görüşerek, 1 yıl daha sözleşmeleri olmasına rağmen yayınlarının verilmemesini talep etti. Başkan Gürkan’ın talebini olumlu karşılayan DMAX yetkilileri yaptıkları duyuru ile güreşleri naklen yayınlamayacaklarını açıkladı.

TRT VERECEK

Son anda yapılan değişiklik sonrası Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Kırkpınar Ağası Setfeftin Selim, TRT ile görüşme trafiği başlattı. Edinilen bilgiye göre bu gün TRT Spor dairesi tarafından yapılacak toplantı sonrası, naklen yayın konusunda program belli olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server