Trakyalılar Kanserden ölüyor

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Aygun, " Türkiye’de kanser nedeniyle gerçekleşen ölümlerin en yüksek olduğu ilk beş il sırasıyla Kırklareli, Rize ve Kocaeli (yüzde 23.3); Tekirdağ (yüzde 23.2);  İstanbul (yüzde 23) olarak sıralanmaktadır." dedi.

Trakyalılar Kanserden ölüyor

Kanser kaynaklı ölümler sıralamasında Trakya'nın ilk sırada olduğunu belirten CHP Milletvekili Dr. İlhami Aygun, " Kanser kaynaklı ölüm oranının çok yüksek olduğu Trakya’nın en büyük kenti Tekirdağ’da Onkoloji Hastanesi’nin olmaması halk sağlığı açısından büyük bir eksikliktir." dedi.Mecliste soru önergesi veren Milletvekili Aygün, "Türkiye’de kanser nedeniyle gerçekleşen ölümlerin en yüksek olduğu ilk beş il sırasıyla Kırklareli, Rize ve Kocaeli (yüzde 23.3); Tekirdağ (yüzde 23.2);  İstanbul (yüzde 23) olarak sıralanmaktadır. Kanser kaynaklı ölüm oranının çok yüksek olduğu Trakya’nın en büyük kenti Tekirdağ’da Onkoloji Hastanesi’nin olmaması halk sağlığı açısından büyük bir eksikliktir.

Bu bağlamda;

1)Trakya’nın en büyük ili olan Tekirdağ’da, onkoloji hastanesinin olmaması büyük bir eksikliktir. Tekirdağ’da; tümör tanısında kullanılan Pozitron emisyon tomografisi (PET-CT), son jenerasyon ışın tedavi teknolojisi olan TrueBeam STx ve Elekta Versa HD  teknolojisi gibi çağın gerektirdiği tüm cihazları içeren bir Onkoloji Hastanesi açmayı düşünüyor musunuz?

2)2022 yılında bu konuyu yatırım programına alacak mısınız?

3)Tekirdağ’da Onkoloji Hastanesi açmayı ne zaman planlıyorsunuz?

4)Son 5 yılda Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli’ndeki kanser oranları nedir? Bu üç ilde en çok görülen kanser türü nedir? " dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2021, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server