Sosyal Medya İçin Estetik Çılgınlığı

Sosyal medyada güzel görünme isteği estetik operasyonlara olan ilgiyi de artırdı. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fazlı Cengiz Bayram, sosyal medya kültürü ile birlikte özellikle gençlerde estetik operasyon sayısının katlanarak arttığını söyledi.

Sosyal Medya İçin Estetik Çılgınlığı

Cep telefonları ve sosyal medya kullanımının yaygınlaşması nedeniyle, kendisini beğenmeyen ve kusurlu bulan gençler fotoğraf ve videolarda daha iyi görünmek için soluğu estetik merkezlerinde alıyor.  Estetik operasyonlara kadınlar kadar erkekler de ilgi gösteriyor.Denizli İdol KBB Tıp Merkezi’nden Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fazlı Cengiz Bayram, gençlerin burun estetiği başta olmak üzere; dudak dolgusu, Hollywood yanağı ve kulak estetiğine yoğun talepleri olduğunu söyledi. Her estetik talebini kabul etmediklerini kaydeden Op. Dr. Fazlı Cengiz Bayram, “Örneğin göğüs büyütmek isteyen genç kızlarımızın, fiziksel gelişimlerini tamamlamaları için 18 yaşına kadar beklemelerini öneriyoruz. Burun ve kulakta şekil bozukluğu varsa, kişinin psikolojisini ve hayatını olumsuz etkileyen bir durum varsa estetik operasyona karar veriyoruz” dedi. 

İdol KBB Tıp Merkezi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fazlı Cengiz Bayram, yüze yönelik estetik operasyonlarla ilgili şu bilgileri verdi:


Burun Estetiği (Rinoplasti):

“Burun ne kadar büyük ve eğrilik ne kadar fazlaysa hastalar o kadar erken yaşta estetik için başvuruyorlar. Ameliyat öncesi çekilen fotoğraflar eşliğinde hastayla beraber bir taslak oluşturuyoruz. Hastanın alın, çene ve elmacık kemiklerinin durumu göz önüne alınarak yüz oranlarına uygun bir taslak hazırlıyoruz. Gençler genellikle burun sırtının kavisli olduğu kalkık buruna sahip olmak istiyorlar.  Yetişkinler ise yüzleri ile uyumlu doğal görünümlü estetiği tercih ediyorlar. Bizim de öncelikli hedefimiz kişinin yüzü ile uyumlu, dengeli ve orantılı bir burun yapısı sağlamak. Böylece hem doğal bir görünüm sağlanıyor hem de hastada nefes problemleri oluşması engelliyor.Rinoplasti ameliyatı açık ve kapalı teknik olarak iki şekilde yapılabiliyor. Kapalı teknikte bütün kesiler burun içerisinden yapılıyor. Gençler de iz kalmadığı için kapalı ameliyatı tercih ediyorlar. Burun ameliyatı ile beraber alın, çene ve dudaklarda estetik uygulamaların yapılması özellikle profil görünümünde daha doğal ve güzel sonuçlar alınmasını sağlıyor. Göze güzel görünen bir burun oluşturulurken aynı zamanda varsa hastanın fonksiyonel problemlerini de gideriyoruz. Operasyondan 1 hafta sonra burunu şekillendirmek için takılan atel çıkarılıyor ve hasta günlük yaşantısına dönebiliyor”.

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak, tıpkı büyük ya da eğri burun gibi çocukların sosyalleşmesini, özgüvenini ve okul başarısını olumsuz yönde etkiliyor. Bu nedenle kepçe kulak ameliyatlarını genç hastalara sıkça uyguluyoruz. Kızlar kulaklarını saçlarıyla kapatıp kamufle edebildikleri için bu ameliyatı ilerleyen yaşlara erteleyebilirken, erkekler daha genç yaşlarda ameliyat olmak istiyorlar. Kepçe kulak ameliyatlarını 6 yaşından itibaren yapabiliyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server