Saç ekim nedir?

Dış görünüşüne önem gösterenlerin en çok tercih ettiği uygulamalardan biri de saç ekimidir. Saçlar zamanla yaşa bağlı ve hormonlara bağlı olarak dökülür.

Saç ekim nedir?

Dökülen saçlar çocukluk çağındayken tekrar yeni saç hücreleri olarak geri gelse de belli bir yaştan sonra kökten ölür ve dökülen saçların yerine yenisi çıkmamaya başlar. Saçların dökülmesi özellikle erkekler başta olmak üzere birçok insanın en sık karşılaştığı problemlerden biridir. Özgüveni oldukça etkileyen saç dökülmesinin tek çözümü saç ekimidir. Peki, saç ekim nedir? Saç ekiminin birçok tekniği bulunuyor. Temel olarak deride bulunan saç tellerinin kökten alınıp istenilen bölgeye ekilmesine dayanır. Ekilen saçların doğal saç teli olması kafadaki tutunmayı kolaylaştırır.

Saç Ekimi Uygulaması

Kellik sorununa kalıcı çözüm olan saç ekimi oldukça basit bir işlemdir. Saç ekiminin yapılması sadece birkaç saati alır. Saç ekimi yapılan kişi ortalama üç günden itibaren normal hayatına devam edebilir. Saç ekimi sırasında uygulanan özel yöntemler sayesinde ağrı veya sızı hissedilmez. Yalnızca ilk üç gün ekilen saçların rahat tutunması için uyurken boyun yastığı kullanılmalıdır. Üçüncü günden sonra yıkama yapılır. Belli bir süre sonra ekilen saçlar dökülmeye başlar. Bu durum sizi korkutmasın çünkü dökülen saçların yerine oldukça güçlü yeni saçlar çıkar. Çıkan bu saçlar artık dökülmez. Dış görünüşünüzde oldukça farklılık yaratan saç ekimi en az 5 yaş daha genç görünmenizi sağlar. Sağlığa hiçbir zararı olmayan saç ekiminden önce her ihtimale karşı kan tahlillerinize bakılır ve saç ve kafa yapınıza göre en uygun saç ekim yöntemi önerilir.

Saç Ekim Fiyatları

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki saç ekim fiyatları sabit değildir. Fiyatların sabit olmamasının nedeni ekilen bölgeye, kafa yapınıza, dökülmenin durumuna, yaşa ve uygulanan yönteme bağlıdır. Saç ekim nedir ve uygulaması nasıl yapılır gibi sorular, sanıldığının aksine yüksek maliyetlere dayanmamaktadır. Saç ekimi nedir? Sorusunu genellikle saç yoksunluğu sorunu yaşayanlar sıklıkla dillendirmektedir. Çünkü bu saç ekimi hizmetleri sayesinde bu tür sorunların hızlı bir şekilde bertaraf edilmesi de mümkün olmaktadır. Siz de profesyonel bir düzeyde saç ekimi hizmeti alacak olursanız bu türden sorunlardan da kurtulabilirsiniz!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server