Meme Estetiği Sayesinde Çözümsüz Sorun Kalmıyor

Estetik cerrahi alanında yaşanan gelişmeler sonucunda büyük, küçük ya da sarkık meme sorunları başta olmak üzere tüm sorunlar son derece kolay bir şekilde çözümlenebilmektedir.

Meme Estetiği Sayesinde Çözümsüz Sorun Kalmıyor

Kadınların en sık tercih ettiği uygulamalardan biri olan meme estetiği ameliyatları genel anestezi altında ve tam teşekküllü hastanelerde yapılır. Hastalar meme estetiği ameliyatlarının ardından genellikle bir gece hastanede yatırıldıktan sonra gerekli kontrollerin tamamlanmasıyla birlikte taburcu edilir.

Meme estetiği ameliyatları kapsamında meme dokusunun şeklinde değişiklik söz konusu olduğundan dokunun verdiği doğal reaksiyonlar ve yapılmış olan ince kesiler belirli bir süre içerisinde iyileşir. Meme estetiği ameliyatlarından sonraki ilk üç gün hastaların büyük bir kısmı kol hareketlerinde zorlanma yaşarlar. Üçüncü günden sonra hasta özelinde olağan dışı bir durum yaşanmadığı takdirde hastalar normal hareketlerini yerine getirmeye başlarlar.

Meme estetiği operasyonlarının ardından vücudun geliştirdiği doğal reaksiyona bağlı olarak şişlik ve morluk oluşabilir. Ameliyatı izleyen 1.5-2 aylık dönemde hızlı bir iyileşme süreci yaşanır. Bu süreçte memeler kişinin vücut yapısına iyice oturur, yumuşamaya ve şekil almaya başlar. 6 ay ile 1 yıllık bir süreçte ise memeler tamamen iyileşir, normal yapısına kavuşur. Yaraların tamamen kaynamasının yanı sıra yara izlerinin cilt rengine dönmesi ve belirsizleşmesi söz konusu olur.

Meme Estetiği Ameliyatlarından Sonra İyileşme Süreci Nasıl Hızlandırılır?

Meme estetiği kapsamında; meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme ameliyatları yapılır. Meme estetiği ameliyatlarından sonraki iyileşme süresi tüm cerrahi müdahalelerde olduğu gibi hasta özelinde değişiklik gösterir. Bununla birlikte bazı noktalara dikkat edilmesi iyileşme sürecinin hızlandırılması üzerinde etkilidir.

Meme estetiği ameliyatlarında implant kullanılması durumunda, implant boyutu büyüdükçe hastadan alınması gereken göğüs dokusu da o kadar büyük olur. Bu nedenle hastanın göğüs yapısına ve dokusuna uygun boyutlarda implant kullanılmasına özen gösterilmelidir.

Meme estetiği ameliyatlarından sonra meydana gelen ağrılar için hastalar ağrı kesici kullanmayı tercih edebilirler. Ancak Ibuprofen türündeki antienflamatuvar ilaçların vücudun doğal iyileşme sürecini yavaşlatabilme gibi bir etkisi mevcuttur. Bu nedenle gereğinden fazla ağrı kesici kullanılmaması konusunda dikkatli olunmalıdır.

Meme estetiği operasyonlarının ardından memelerde şişlikler oluşabilir. Bu durumda göğüslere gerekli desteğin sağlanması için sporcu sütyenlerinin kullanılması gerekebilir. Ameliyatın ardından hafif egzersizler yapılması iyileşmeye yardımcı olarak kabul edilse de operasyondan sonraki ilk 3 hafta içerisinde ağır egzersizlerden ve ağır objelerin kaldırılmasından kaçınılması çok önemlidir.

Tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi meme estetiği ameliyatlarında da hızlı bir iyileşme sürecinin yaşanmasında en büyük etkenin, hastanın operasyondan önce genel sağlık durumunun iyi olması ve operasyondan sonra yeterli bir süre dinlenmesi olduğunun altı uzmanlarca çizilir. Ayrıca hastanın vücudunu tanıması ve vücudundaki değişikliklerin farkında olması önemli bir konu olarak kabul edilir. Böylece yolunda gitmeyen bir durum oluştuğu takdirde bu durum hasta tarafından kolaylıkla fark edilerek doktor ile iletişime geçilebilir.

Meme estetiği operasyonlarından sonra yürüyüş gibi hafif egzersizler şişkinliğin inmesini sağlar. Tüm cerrahi operasyonlar vücut dengesinin geçici olarak bozulmasına neden olduğundan vücut besin değerleri bakımından zengin bir diyet uygulanmasına ihtiyaç duyar. Hastanın beslenme düzeni sayesinde aldığı vitaminler ve mineraller bağışıklık sisteminin güçlenmesini ve enfeksiyonların giderilmesini sağlar. Bu sayede operasyon sırasında hasar gören dokuların hızlı bir şekilde iyileşmesi mümkün olur.

Meme estetiği operasyonlarından birkaç gün önce hastanın su tüketimi artırması, vücudun ihtiyacı olan sıvıyı almasını sağlar ve operasyonun ardından daha az bulantı sorunu yaşanmasında etkili bir rol oynar. Operasyondan sonra, ameliyat esnasında uygulanan anestezi ya da iyileşme sürecinde doktor tarafından reçete edilen ilaçların kullanılmasına bağlı olarak bulantı yaşanması doğal kabul edilir. Bu durumla karşılaşıldığında hastalara kraker ya da çorba içeren diyetler uygulanması önerilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Meme Büyütme Ameliyatı İle Eş Zamanlı Uygulanabilir

Sarkmış memelerin yeniden şekillendirilmesi, dikleştirilmesi ve sertleştirilmesi için memenin üzerindeki deri fazlasının alındığı ve içerideki meme dokusunun şekillendirildiği meme dikleştirme ameliyatları en sık uygulanan estetik operasyonlardan biridir. Meme dikleştirme operasyonu ile hastanın meme başı ve çevresi olması gereken pozisyona getirilir. Meme başı çevresinin genişliği de azaltılabilir. Meme sarkıklığı az olan hastalarda yalnızca protez kullanılmasıyla da dikleştirme sağlanması söz konusu olabilir.

Meme dikleştirme ameliyatının göğüsleri sarkan ve deri fazlası olan herkese uygulanması mümkündür. Bazı hastalarda aşırı kilo vermelerinin ya da kilo verme ameliyatı olmalarının ardından meme dikleştirme ameliyatı olma ihtiyacı oluşabilir. Bazı durumlarda ise silikon protez kullanılmadan hastanın asimetrik göğüslerinin düzeltilebilmesi için meme dikleştirme ameliyatı tercih edilebilir. Ancak genel olarak değerlendirildiğinde pek çok hastanın meme dikleştirme ameliyatı yaptırmasındaki temel sebep; hamilelik, kilo alıp verme ve emzirme sonrasında yer çekiminin de etkisi ile meydana gelen olumsuz sonuçların ortadan kaldırılması isteği olarak ifade edilebilir.

Op.Dr.Evren İşçi Kliniği alanının önde isimlerinden oluşan uzman ekibi ile ameliyatlı ve ameliyatsız tüm estetik uygulamalar konusunda üst düzey hizmet sunmaktadır. Siz de ihtiyaçlarınıza uygun estetik uygulamalar hakkında detaylı bilgi edinmek ve başarılı operasyonların ardından dilediğiniz görünüme ve daha konforlu bir yaşama kavuşmak için Op.Dr.Evren İşçi Kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için: https://drevrenisci.com/

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server