Medikal Estetik Prosedürler Avantajları İle Dikkat Çekiyor

Yaş alma başta olmak üzere birçok farklı etken cipsin eski görünümünü yitirip deformasyonlar yaşamasına neden olmaktadır. Bu tür estetik şikayetlerin çözümlenebilmesi için hem cerrahi hem de cerrahi olmayan pek çok yöntem kullanılmaktadır. Medikal estetik İstanbul ve diğer illerimizde son dönemlerde popüler olan ve ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilen birçok farklı prosedürü kapsamaktadır.

Medikal Estetik Prosedürler Avantajları İle Dikkat Çekiyor

Medikal estetik prosedürler için cerrahi müdahale ve ameliyat süreci olmadığından uzun bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaz. Medikal estetik prosedürler uygulandıktan sonra hastalar günlük hayatlarına hızlı bir şekilde geri dönebilirler. Medikal estetik prosedürler kişilerin istekleri doğrultusunda uygulanabildiği gibi bazı durumlarda doktor tavsiyesi ile de medikal estetik prosedürlere başvurulabilmektedir. Medikal estetik prosedürler cerrahi işlem gerektirmediği için estetik ameliyatlara göre çok daha geniş bir yaş aralığına hitap etmektedir.

Medikal estetikprosedürler minimal invasive ya da non-invasive teknolojiler ve teknikler ile gerçekleştirilir. Genel anestezi ihtiyacı duyulmaksızın uygulanan medikal estetik prosedürlerde dokular da kesilmez. Medikal estetik uygulamaları çoğunlukla cilde ya da cilt altına yapılan enjeksiyonlar şeklindedir.

Uzman Dr. Şafak Göktaş alanının uzman isimlerinden biri olup hastalarına en güvenilir, etkili ve doğru çözümleri sunmaya özen göstermektedir. safakgoktas.com adresini ziyaret ederek siz de Uzman Dr. Şafak Göktaş ile online iletişime geçebilir, medikal estetik prosedürlerle ilgili bilgi ve randevu alabilirsiniz.

PRP Tedavisi İle Cildiniz Yenilenebilir

PRP İstanbul ve diğer illerimizde en çok uygulanan medikal estetik prosedürlerden biri olma özelliğine sahiptir. Geçen zamanın ve yaş almanın ciltteki etkilerinin görülmeye başlanması ile birlikte cildin gençlik yıllarındaki parlaklığı ve canlılığı yitirilir. Bu parlaklığın ve canlılığın geri kazanılabilmesi için her geçen gün daha fazla sayıda kişi anti-aging uygulamalarına başvurmayı tercih etmektedir.

Platelet Rich Plasma olarak da bilinen PRP en etkili anti-aging tedavilerinden biri olup cildin kalitesinin artırılması noktasında son derece büyük bir etkiye sahiptir. PRP tedavisi başta dekolte bölgesi, boyun, kol ve yüz bölgesi olmak üzere yenilenmenin gerçekleşebileceği bölgelerin tamamında uygulanabilir. Uzun süreli etkisi ile ön plana çıkan PRP tedavisi cildin yenilenmesini sağlayan, güvenilir ve kolay uygulanabilen bir yöntem olma özelliği taşır.

PRP hastanın kendisinden alınan kanın işlemden geçirilerek kullanıldığı ve hiçbir şekilde suni yöntemlerin uygulanmadığı bir medikal estetik prosedürdür. PRP tedavisi uygulanacak olan kişiden yaklaşık 8 - 20 cc aralığında kan alınır. Alınan kan özel bir tüpe koyularak santrifüj ve filtreleme işleminden geçirilir. Bu sayede kişiden alınan kan bileşenlerine ayrıştırılmış olur. Uygulanan işlemden sonra elde edilen PRP; pıhtı hücrelerinin, büyüme faktörlerinin, kolajen oluşumunun artmasının sağlanması ve bunun sonucunda cildin yenilenmesi için derinin alt dokularına enjekte edilir. Yapılan enjeksiyon ile akne izleri ve kırışıklık gibi cilt problemleri büyük ölçüde ortadan kaldırılarak cildin yenilenmesi sağlanır. PRP kırışıklıklarda, sarkmalarda, yara izlerinde, sivilce ve leke oluşumlarında tercih edilen ve cipsin doğal yöntemlerle gençleştirilmesi temeline dayanan bir prosedürdür.

PRP prosedüründe uygulama yapılacak olan kişiden alınan kana uygulanan işlemlerle plazma elde edilir. Bir kan bileşeni olan plazma kanın pıhtılaşmasına yardıcı olan platelet denilen özel hücreleri, başka faktörleri ve hücre büyümesini destekleyen proteinleri içerir. Elde edilen plazmanın cildin sorunlu bölgelerine küçük iğneler aracılığıyla enjekte edilmesiyle uygulama tamamlanır. PRP birkaç seanslık uygulamanın ardından sorunlu bölgelerde yenilenme sürecinin başlaması ile etkisini göstermeye başlar.

PRP uygulaması yapıldıktan sonraki gün kişi sıcak duş almamalı ve güneş koruyucu özelliğe sahip kremler kullanmalıdır. PRP doğal bir tedavi yöntemi olduğundan kişinin günlük yaşantısına devam etmesi açısından herhangi bir engel teşkil etmez. Kişiye özel bir tedavi olması nedeniyle komplikasyon riski de yok denilecek kadar azdır. Uygulamadan sonra ciltte bir miktar kızarıklık oluşması normal olarak değerlendirilir. Aynı zamanda hafif bir ağrı görülmesi de söz konusu olabilir. Bu ağrı basit ağrı kesicilerin kullanımıyla ve buz uygulanmasıyla kontrol altına alınabilecek düzeydedir. Bununla birlikte PRP tedavisinin etkisini azaltması riski bulunan non-steroid anti-inflamatuvar ilaçların kullanımından kaçınılması oldukça önemlidir.

PRP tedavisi ile yaş almaya bağlı olarak meydana gelen kırışıklıklar düzeltilebilir, ciltteki çöküntüler azaltılabilir, cildin daha esnek ve parlak bir görünüme kavuşması sağlanabilir. PRP tedavisinden lazer türü uygulamalardan sonra cildin yapılanma sürecinin hızlandırılması amacına yönelik olarak da yararlanılabilir. PRP tedavisi ciltteki iyileşmeyen yara ve çatlak gibi durumların çözümlenmesi için de uygulanabilir.

PRP tedavisi uygulanacak olan kişilerin kan sulandırıcı ilaç kullanmaması, kanser hastalığı için tedavi görmüyor olması, herhangi bir kan ya da otoimmün hastalığının bulunmaması, gebe ya da emzirme döneminde olmaması aranılan şartlardandır.

PRP seansı ortalama 30 - 45 dakika kadar sürmekte olup kaç seanslık bir tedavi uygulanacağı hasta özelinde yapılan değerlendirmeler sonucunda belirlenir. Siz de güvenilir ve kolay uygulanabilen bir tedavi yöntemi olan PRP prosedürü hakkında bilgi edinmek ve randevu almak için safakgoktas.com adresini ziyaret edebilir ve Uzman Dr. Şafak Göktaş ile iletişim kurabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server