Hayallere giden yol Turuncu ışıklarla aydınlatıldı

LÖSEV 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası'nda lösemi hastalığı ile mücadele eden çocuklara destek vermek isteyen sembol binalar Türkiye’nin dört bir yanında binalarını turuncu ışıklarla aydınlatmaya hafta başı itibarıyla başladı. Sosyal sorumluk sahibi kurumlar lösemili çocukların hayallerine giden yolu turuncu ışıklarla aydınlatıyorlar.

Hayallere giden yol Turuncu ışıklarla aydınlatıldı

LÖSEV; Lösemiye karşı farkındalık oluşturmak adına bu yıl “İyi ki varsın LÖSEV” mesajı ile tüm Türkiye’de etkinliklere eş zamanlı olarak başladı.  Bundan tam 24 yıl önce tedavi gördüğü hastane odasından haftalarca dışarıya çıkamayan lösemili çocuklar Şirin Babaları Dr. Üstün EZER’den odalarına bir televizyon istedi. Ancak hastane yönetimi bu isteği geri çevirince Dr. Üstün EZER ve arkadaşları LÖSEV’i kurarak çocukları hayallerine kavuşturdu. 8 Kasım 1998’de kurulan LÖSEV,  kuruluş gününü 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası olarak lösemili çocuklara ve ailelerine armağan etti.  Bu yıl da “İyi ki varsın LÖSEV” mesajı ile farkındalık yaratmayı hedefleyen LÖSEV -Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı hafta boyunca tüm Türkiye’de birbirinden farklı etkinliklerle, çocukluk çağı kanserleri içinde en sık görülen lösemiye dikkat çekmeye devam ediyor. Haftanın ve löseminin rengi olan TURUNCU RENGİ ve birçok farklı etkinlik ile tedavisi süren çocuklara umut aşılanırken, lösemiyle mücadelede bireylere ve topluma düşen görevler vurgulanacak.

TURUNCU IŞIKLARLA HAYALLERE GİDEN YOLU AYDINLATIYORUZ

Edirne’de Edirne Valiliği’nin desteğiyle bu yıl Meriç Köprüsü Turuncu renge boyandı. Edirne Saraçlar Caddesi’nde kortej de düzenleyen LÖSEV İstanbul ekibi, iyileşmiş gençler, aileler ve gönüllüler ile birlikte İyi ki Varsın LÖSEV dedi. Siz de bu hafta kapsamında #LösemiliÇocuklarHaftası ve @lösev1998 etiketleriyle hikayenizi paylaşabilir ve LÖSEV’e destek verebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server