Diş Beyazlatma Kimlere Uygulanır?

Diş Beyazlatma Kimlere Uygulanır?

Düzenli olarak diş fırçalamak ve diş bakımını eksiksiz bir şekilde yapmak dişlerin beyazlığının ve parlaklığının korunmasını garantilemez. Bunun nedeni genetik ve beslenme alışkanlıklarına bağlı olan bazı etkenlerin dişlerin beyazlığı ve parlaklığı üzerinde etkili olmasıdır. Bu nedenle ağız ve diş bakımına özen gösteren birçok kişi dişlerinin rengiyle ilgili hoşnutsuzluklarını gidermek için diş beyazlatma yöntemlerine başvurmaktadır. Bunun sonucunda diş beyazlatma İstanbul ve diğer illerimizde sıklıkla uygulanan bir prosedür haline gelmektedir. Diş beyazlatma fiyatları uygulanan yöntem başta olmak üzere birçok farklı etkene göre belirlenmektedir. Diş beyazlatma yöntemlerini başarılı bir şekilde uygulatmak, daha parlak ve iyi görünen dişlere sahip olmak istiyorsanız Dr. Sait Gezer’in bu alandaki deneyiminden yararlanarak bembeyaz dişlerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Diş beyazlatma uygulanacak olan kişilerde aranan temel şart, dişlerini ve diş etlerinin sağlıklı olmasıdır. Dişlerin istenilen beyazlığa kavuşmasını sağlayan en etkili yöntemlerden biri olan diş beyazlatma ağız ve diş sağlığında uygulamaya engel bir durum olmayan hemen herkese uygulanabilir. Bununla birlikte diş beyazlatma prosedürünün uygulanması için diş hekimi uygunluğu değerlendirdikten sonra kişi özelinde onay vermeli ve hangi yöntemin uygulanacağını belirlemelidir. Diş beyazlatma işlemine başlanmadan önce dişlerin kavuşacağı beyazlık gösterilerek hastadan onay alınmalıdır.

Diş beyazlatma işlemi ofis tipi ve ev tipi diş beyazlatma yöntemleriyle uygulanabilir. Uygulama esnasında kullanılan ve diş beyazlatma özelliği bulunan diş beyazlatma jellerinin diş etlerine temas ettirilmemesi çok önemlidir. Diş beyazlatma jeli dişlere sürüldükten sonra ışık kaynağı kullanılarak aktive edilir. Böylece diş beyazlatma süreci desteklenir ve daha kısa süre içerisinde daha etkili sonuçlar alınabilir. Diş beyazlatma uygulaması ile elde edilen sonuçların daha uzun süre kalıcı olması için hasta diş bakımı ve beslenme alışkanlıkları ile ilgili olarak dikkat etmesi gereken konular hakkında bilgilendirilmelidir.

Diş Beyazlatma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Diş sağlığı ve dişlerin estetik görünümü açısından en önemli unsurlardan biri dişlerin beyazlığıdır. Bu nedenle diş hekimlerinin en sık uyguladığı prosedürlerden biri diş beyazlatmadır. Diş beyazlatma diş hekimleri tarafından doğru bir şekilde uygulandığı takdirde dişlerde herhangi bir zarara neden olması söz konusu değildir. Profesyonel diş beyazlatma işlemleri dişlerin doğal yapısını ve doğal dokusunu koruyan bir prosedürdür. Diş beyazlatma işleminin ne kadar süreceği ve diş beyazlatma fiyatları; uygulama sırasında hangi yöntemin kullanılacağına, malzemelere ve hastanın dişlerinin yapısal özelliklerine göre değişebilir.

Diş beyazlatma ofis tipi diş beyazlatma yöntemi kullanılarak yapılacaksa dişin yapısına göre 1 ile 3 seanslık uygulamaya gereksinim duyulabilir. Diş hekiminin gerek görmesi haline ofis tipi diş beyazlatma, ev tipi diş beyazlatma uygulaması ile kombine edilerek desteklenebilir.

Her Dişin Beyazlatılması Mümkün müdür?

Dişlerindeki lekelenmelerden ve renk değişikliklerinden memnun olmayan kişiler genellikle diş beyazlatıcı özelliğe sahip ürünler kullanırlar ya da profesyonel diş beyazlatma uygulamalarından yararlanmak için diş hekimlerine başvururlar. Bu aşamada önemli olan diş hekiminin doğru bir değerlendirme yapması, kişinin diş beyazlatma işlemi için uygun bir aday olup olmadığına karar vermesidir. Bir sonraki adım uygulanacak olan yöntemin kişi özelinde belirlenmesidir.

Yapılan inceleme sonucunda dişlerdeki renk değişiminin neden kaynaklandığı ve hastanın uygulamadan beklentisi değerlendirilerek işlem sonrası elde edilecek gerçekçi sonuç hakkında hasta bilgilendirilir. Ağız içinde eski kaplama, dolgu gibi uygulanmış tedaviler varsa ya da hasta ileri yaştaysa bembeyaz dişler elde edilmesi mümkün olmayacaktır.

Diş Beyazlatma Kimlere Yapılamaz?

Diş beyazlatma işlemi; diş kökleri açıkta olan, diş eti problemi yaşayan, ciddi düzeyde diş hassasiyeti ya da yaygın diş çürükleri bulunan, ön bölge dişlerinde beyazlatma işlemine cevap vermeyerek sonrasında renk farklılığına neden olacak dolgu gibi restorasyonları olan, diş minesi çok şeffaf olduğundan istenilen sonucun alınması mümkün olmayan kişilerin yanı sıra 18 yaşından küçüklere ve hamilelere yapılamaz. Ayrıca hastanın, tedaviden sonraki ilk hafta boyunca dişlerde renklenmeye neden olabilecek yiyeceklerin ve içeceklerin tüketimine ara vermeyi kabul etmesi tedavinin ön koşulları arasında yer alır.

Genellikle ofis tipi diş beyazlatma işleminde sonraki ilk 24 saat süreyle hasta dişlerinde geçici bir hassasiyet hissedebilir. Çok ağrılı olmayan bu durum genellikle sıcak ve soğuk hassasiyeti şeklinde gelişir. Kendiliğinden düzelen bir sorun olmakla birlikte bazı durumlarda hassasiyet giderici jel veya diş macunu kullanılması hastanın konforunu artırabilir.

Diş beyazlatma son zamanlarda büyük talep gören kozmetik bir işlemdir. Dişin en sert, mineralden zengin ve alt tabakalarını koruyan bir kılıf işlevi gören kısmı mine tabakasıdır. Kalsiyum bakımından çok zengin olan mine tabakasında sinir hücresi bulunmaz. Dişlerdeki sararma mine tabakasında olduğu için diş beyazlatma işlemiyle beyazlaması sağlanan tabaka da mine tabakasıdır.

Dişlerdeki renklenmeler genellikle yetersiz ya da kötü diş bakımına, renk değişimine neden olan yiyecek ve içeceklerin sık tüketilmesine, tütün ve tütün ürünlerinin kullanımına bağlı olarak gelişir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server