Bu nasıl Korona virüs tedavisi?

Korona Virüs testi pozitif çıkan ve Kredi Yurtlar Kurumunda karantina alınan hastalar, "bir kez doktor yüzü görmedik. Personel çok iyi ama bize bilgi verilmiyor. Ne yapacağımızı şaşırdık, moral olarak çöktük" dediler.

Bu nasıl Korona virüs tedavisi?

Edirne'de Korona Virüs testi pozitif çıkan ve Kredi Yurtlar Kurumunda karantina alınan hastalar, ilgisizlikten şikayetçi. Edirne Medya ihbar hattına ulaşan ve sorunları anlatan hastalar, "günlerdir buradayız ve bir kez bile doktor yüzü görmedik. Sadece hemşire var. Kimse bilgi vermiyor. Geldiğimizden günden bu yana yeni test yapılmadı" dediler.

"GRİP İÇİN GİTMİŞTİM, İNANILMAZ OLAYLAR YAŞADIM"

Grip şüphesi ile Aile Hekimine gittiğini anlayan ve testi pozitif çıkan bir hasta, "Aile hekimine grip için gittim. Daha sonra test yaptılar ve testim pozitif çıktı. Önce hastaneye yatırdılar, daha sonra eve çıkardılar ama annem ve ablamın testleri de pozitif çıkınca önce eski devlet hastanesine götürdüler. Burada her yer örümcek kaplıydı. 14 kişi için tek tuvalet vardı. Biz itiraz edince bize alıp KYK Yurduna götürdüler. Burada hizmet iyi, personel güleryüzlü ama kaç gün  geçti doktor yüzü görmedik. Kimse bize bilgi vermiyor, moralimiz sıfıra indi. Sadece gelip ateş ölçüyor ve gidiyorlar. Yeni test yapılmadı. Daha önce test önce pozitif çıktı, sonra  test karışmış denildi eve gönderildim, sonra yeniden test yaptılar yine pozitif çıktı. Zaten yıkılmış durumdayız ama kimse gelip halimizi sormuyor. Ne zaman test yapacaklar? Durumumuz ne olacak? Kim bizimle ilgilenecek bilmiyoruz. Yetkililer sesimizi duysunlar. Geldiklerine bunlar onlara da anlatacağız" dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu