"Bilmeden konuşmayacaklar"

Özel Trakya Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Baran Yazgan; "PCR testi fiyatını Bakanlık belirliyor. sağda solda konuşup  herhangi bir şey biliyormuş gibi nimetten sanan çapsız ve emek hırsızları beni ararsanız size konunun ayrıntılarını tek tek anlatırım." dedi.

"Bilmeden konuşmayacaklar"

Geçtiğimiz hafta gündeme damga vuran PCR testi fiyatı ile ilgili yaşananlara son noktayı Özel Trakya Hastanesi  Yönetim Kurulu Üyesi Baran Yazgan koydu. Test fiuatlarını Sağlık Bakanlığının belirlediğini açıklayan Yazgan, "Bir PCR konusu açıldı gidiyor ama kimse bu işi tek yapan özel hastane olan bize sormuyor. Bir tanesi cıkmıs biz 110 Tl'ye yaparız diyor, haddini ve çapını aşıyor. Birileri çıkmış 170 Tl'ye oluyordu niye 250 ye yaptınız diyor? Bunu söyleyen sokaktaki adam olsa sözüm yok ama Ticaret Odası Başkanıysa, gazeteciyse, siyasetçiyse orada duracak. Arastıracak Öyle konuşacak. 250 lira devletin (sağlık bakanlığının) belirlediği bir fiyattır. 170 lira yine Sağlık Bakanlığının artık bu fiyata yapılacak diyerek belirlediği genelgeye bağlı yeni fiyattır. Kendini sağda solda konuşup  herhangi bir şey biliyormuş gibi nimetten sanan çapsız ve emek hırsızları beni ararsanız size konunun ayrıntılarını tek tek anlatırım." dedi.

"TEBLİĞ GELDİ, UYGULAMAYA BAŞLADIK"

Özel Trakya Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Bülent Havza, Edirne İl Sağlık Müdürlüğü tarafından tebliğ edilen yazıyla birlikte hemen uygulamaya geçildiğini belirterek, “Yaklaşık 4 saat sürede sonuç verdiğimiz testlerimizi 24 saat esasına göre yapmaya devam ediyoruz” dedi.Edirne İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Ali Fatih Selvi tarafından ilgili kurumlara tebliğ edilen yeni fiyat tarifesine göre 24 saat esasına dayanarak hizmete devam edeceklerini açıklayan Özel Trakya Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Bülent Havza, “Her ülke ve kurumun kabul ettiği PCR testi, hastanemiz tarafından 170 tl karşılığında yapılacaktır” dedi"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server