Teşekkür ziyareti

Edirne'deki tarihi çarşıların başkanları AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba'yı ziyaret ederek, "2021 yılı için Vakıflara ait taşınmazlara zam yapılmayacağı" açıklaması için teşekkür etti. 2021'de zam yapılmayacağının müjdesini veren AK Parti İl Başkanı Belgin İba, kira borcu olan vakıf esnafına da müjdeli haber verdi.

Teşekkür ziyareti

AK Parti Edirne İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Bedesten Çarşısı Dernek Başkanı Hakan Fındıklı, Ali Paşa Çarşısı Dernek Başkanı Yılmaz Sanış ve Arasta Çarşısı Dernek Başkanı Adem Bayrak, İba'yı ziyaret etti. Vakıflara ait taşınmazları kiralayan esnaflar, son 4 aya ait kirasını ödemeden yeni yıl için kira sözleşmesini yenileyemiyordu. 2021 yılı için vakıf kiralarına zam yapılmayacağının müjdesini veren AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, borcu olan esnaflar için de kolaylık sağlandığını belirterek esnafa bir müjdeli haber daha verdi. Son 4 ay kira borcu olan vakıf esnafına, taksitlendirme yapılacağını belirten Başkan İba, bu kapsamda 2021 yılı kira sözleşmesinin imzalanabileceğinin altını çizdi.2021 yılı boyunca kira artışı yapılmayacağı gibi son 4 ay kira borcu olan vakıf esnafı, taksitlendirme imkanından faydalanarak yeni yıl için kira sözleşmesi imzalayabilecek.

"ESNAFIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, teşkilat üyeleriyle birlikte Edirne'deki tarihi çarşıları ziyaret etmiş ve esnafın taleplerini dinleyerek tek tek not almıştı. İl Başkanları toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptıkları görüşmelerde esnafın taleplerini ilettiğini aktaran Başkan İba, esnaflar için iyileştirme çalışmalarının devam edeceğini ifade etti.Tarihi çarşıların Edirne'nin dokusunu yansıttığını ve can damarı olduğunu belirten Başkan İba, esnafların ayakta kalması adına var gücüyle mücadele edeceklerini aktardı.

"HEM ESNAFIN HEM DE VATANDAŞIN SESİ OLUYORUZ"

Vatandaşların istekleri doğrultusunda hizmetin eksik olduğu noktalarda gereken çalışmayı yaptıklarını dile getiren Başkan İba, esnaf ziyaretleri sırasında ayrıca vatandaşların istek ve taleplerini de not aldıklarını belirtti.Kovid-19 salgınıyla mücadelede alınan tedbirler karşısında, esnafların mağduriyet yaşamaması için devletin tüm gücüyle seferber olduğunu ve destek sağladığını ifade eden AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 2021 yılı için vakıflara ait taşınmazlara zam yapılmayacağını belirterek, esnafın ayakta kalması adına mücadelenin süreceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da esnaflara büyük önem verdiğini ifade eden Başkan İba, salgın sürecinin alınan tedbirlerle başarılı şekilde atlatılıp, daha güçlü adımlarla ilerleyeceklerini vurguladı.

AA

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2020, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
shiba coin
dogecoin