"Siz kendi halinize üzülün"

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın açıklamalarına Milletvekili Fatma Aksal'dan cevap geldi. Milletvekili Aksal, " Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, benim için üzüldüğünü söylemiş. Sayın Gürkan benim için üzülmeyi bırakın da siz kendi halinize üzülün, yapamadığınız altyapıya üzülün yollara üzülün." dedi.

"Siz kendi halinize üzülün"

Geçtiğimiz hafta yaptığı basın toplantısında Ak parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal'ı ağır şekilde eleştiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a Milletvekili Aksal cevabını sosyal medya üzerinden verdi.İl Başkanı  Belgin İba ve partinin diğer yöneticileri tarafından Başkan Gürkan'ın sözleri ile ilgili tek açıklama yapılmaz iken, Milletvekili Aksal'ın basın toplantısı ile değil, sadece sosyal medya üzerinden açıklama yapması ise manidar karşılandı.

BAŞKAN GÜRKAN NELER SÖYLEMİŞTİ?

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan düzenlediği basın toplntısında, "Edirne’ye bu kadar kin; Edirneliye bu kadar nefret… Gerçekten Sayın Aksal’a üzülüyorum.  Edirne’yi CHP yönetiyor, Recep Gürkan yönetiyor diye Edirnelilere karşı bu kadar öfkeyi, bu kadar nefreti, bu kadar düşmanlığı taşımanın yükü çok ağırdır. İnsan olarak gerçekten üzülüyorum. İnşallah yüreğinizdeki bu CHP’li Edirne nefretini, düşmanlığını atar ve bu yükten kurtulur. Bu yükü taşımak ağır gerçekten. Allah kimsenin başına böyle bir yük vermesin, sırtına böyle bir yük yüklemesin. “Altyapı kredisi durdurulmuştu ya arkadaşlar. Sayın Fatma Aksal’ın şikayetleri üzerine durduruldu, altyapı kredisi. İlk defa söylüyorum. Altyapı durdurulduğunda bundan sadece CHP seçmeni Edirneliler mi etkileniyor? Ak Parti seçmeni, MHP seçmeni, İYİ Parti seçmeni Edirneliler etkilenmiyor mu? Sayın Aksal’ın ifadesi ile çöpten, çukurdan, çamurdan etkilenmiyor mu? Kendi seçmeninizi de cezalandırıyorsunuz. Yazıktır. Vatandaşa da yazıktır, size de yazıktır. Ben size de üzülüyorum. Allah biran önce kurtarsın sizi bu öfkeden" demişti.

MİLLETVEKİLİ AKSAL, " SAYIN GÜRKAN DA BENİM KADAR RAHAT UYUYORDUR."       

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Milletvekili Aksal, "Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, benim için üzüldüğünü söylemiş. Sayın Gürkan benim için üzülmeyi bırakın da siz kendi halinize üzülün, yapamadığınız altyapıya üzülün yollara üzülün.Yükümün ağır olduğu doğrudur. Çünkü Edirne’ye ve bu ülkeye hizmet etmek gibi bir derdim var. Derdi hizmet olmayanların bu yükü anlaması elbetteki zor tabi. Ama Allah’a şükür vicdanım çok rahat. Akşam başımı yastığa koyduğumda çok rahat uyuyorum. İnşallah Sayın Gürkan da benim kadar rahat uyuyordur. Edirne Belediyesi altyapı için 170 Milyon kredi kullandı. Para bitti ama altyapının bitmesi şöyle dursun, yapılan yerler eskisinden bile beter. Parayı kullanırken her gün teşekkür ettikleri Milletvekili şimdi suçlu Altyapı yapacağım diye Edirne’nin 170 Milyonunu çarçur ettiniz. Edirneliler isyan etti: ’’İller Bankası bu işi denetlesin’’ diye. Kimse krediyi falan durdurmadı. Sadece denetim Belediye’den İller Bankası’na geçti. İller Bankası ile anlaşmış olduğunuz krediyi kullandınız.Siz ilk önce kendinizin Edirne’ye kaç ‘’yıl’’ borcu var oturup onun hesabını yapın. Selimiye'nin önüne gelince; 8 yıldır gözünün önünde duran mezbelelikten hiç rahatsız olmayan başkan; yapım işi boyunca, birkaç ay orada duracak standart bir tabeladan rahatsız olmuş !!Bakanlığın tabelasından çok rahatsızsanız, siz yapıp kendi tabelanızı asacaktınız.Cumhurbaşkanımıza saygınızdan da sakın bahsetmeyin. Bu Ülkenin demokrasisine darbe vurulan ve Cumhurbaşkanımızın canına kıyılmak istenen 15 Temmuz akşamı sizin ne yaptığınızı hepimiz biliyoruz.Edirne’de kim kalır kim gider? Bir nefes sonrasına garantimiz olmayan bu dünyada onu ancak Allah bilir, zaman gösterir. Son söz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten ‘’ Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır.’’  Laf değil, iş üretin …" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server