Proje belediyeden, para bakanlıktan

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Selimiye Meydan Projesi'nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı finansmanıyla yapıldığını, belediyenin projesinin uygulandığını söyledi.

Proje belediyeden, para bakanlıktan

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Selimiye Meydan Projesi'nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı finansmanıyla yapıldığını, belediyenin projesinin uygulandığını söyledi. Ak parti Edirne İl Başkanı İba, göreve geldiği günden bu yana ekibiyle çalışma sistemini anlattı. AK Parti hareketinin inanmışlığı merkeze koyan bir siyasi hareket olduğunu belirten İl Başkanı İba, "Biz dava ahlakıyla kuşanmış bir siyasi hareketiz, gücümüzü milletten alan hakkın ve halkın rızası için çalışıyoruz. Nerede durduğumuzu neyin mücadelesini verdiğimizi çok iyi biliyoruz. Mesele aldığımız sorumluluğun gereğini yerine getirmek, seçim sandık ikinci planda." dedi.

ÖDÜLLÜ PROJE UYGULANIYOR

Edirne Belediyesi tarafından hazırlanan Ödüllü projenin uygulandığını belirten İba, “Cumhurbaşkanımız ‘İlgili taraflarla görüşelim ve derhal Selimiye Meydanı’nı bulunduğu halden kurtaralım’ diye bakanımıza bir talimat verdi. Bakanımızda aldığı bu talimatın sonrasında gerçekten birebir çalışarak, Selimiye Meydanı ile ilgili belediye başkanımızın ve valimizin olduğu bir toplantıda Selimiye Meydanını bakanlığımızın eliyle yapmak istediğimizi belediye başkanımıza iletti. Başkanımızda bu konuda olumlu görüş verdi. ‘Sadece bizim buraya çizdirdiğimiz ödüllü onaylı bir proje var’ dedi. ‘Bu projeyi uygularsanız, biz de bu projeye çok emek harcadık. Bizde bunun karşılığında memnun oluruz’ dedi belediye başkanı. Bunun üzerine bakanımız projede yanındaydı, projeyi inceledi ufak tefek karşılıklı revizyonlarla Edirne Belediyesi’nin çizdirmiş olduğu proje bakanlığımız tarafından uygulanıyor. Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde yapımına başlandı. Proje gerçekten güzel bir projeydi. Selimiye meydanının o projeyle yapılıyor olması bizim için hepsinden öteydi. Yani bu işin bu günlerde yaşanan bu konuyla ilgili konuşulan konuların içinde bu işin yapılıyor olması tabi ki bizi çok mutlu etti. Ancak şöyle de bir algı yaratılmasın; yani burayı bakanlığımızın eliyle yapıyoruz. Yani Çevre ve Şehircilik Bakanımız konuyla birebir ilgilendi. Gerçekten de burada her aşamasında hassasiyetle garantör oldu. Belediyemizin çizdirdiği projeyi uyguladığımız doğrudur. Ancak burayı bakanlığımızın finans kaynakları ile yapıyoruz. Bunun dışında Selimiye meydanının yapılıyor olması oranın maneviyatının hepimiz için değeri çok büyük. Bizim için aslında birinci öncelikti” dedi.

CEBİMİZDEN HARCAMIYORUZ?

CHP İl Başkanı Fevzi Pekcan'lının sözlerine cevap veren İl Başkanı  İba, “Evvelsi gün Sayın Pekcanlı bir açıklama yapmış. Vekilimize ithafen demiş ki ‘Kendi paranızla mı yapıyorsunuz?’ doğrudur cebimizden harcamıyoruz. ‘Cebinizde mi harcıyorsunuz?’ doğrudur cebimizden harcamıyoruz. Ama bizde onlara şunu soruyoruz, ‘Peki siz hangi parayla yapamıyorsunuz alt yapıyı?’. Yani biliyorsunuz bu konu ile ilgili bir sürü iddialar attılar. Alt yapı çalışmalarını durdurduğumuzu söylediler. Zaten bu projeye destek veren biziz, neden alt yapı çalışmalarını durduralım. Böyle bir şey asla yok. Onların açıklamalarından sonra genel müdürümüzle görüştüğümüzde, ‘Biz alt yapı için ‘170 milyon TL’ destek sözü verdik. Bunun 157 Milyon TL’sini kullandırdık. 13 Milyon TL’leri de içeride kullanma hakları saklıdır’ diye bir cevap aldık. Yani bir durdurma, bir engelleme asla yok. Biz de onlara diyoruz ki; biz gerekli desteği verdik ama Edirne’nin hali ortada. Biz de onlara şunu soruyoruz, ‘Cebinizden mi harcıyorsunuz’ dedi biz hayır asla cebimizden harcamıyoruz, bütün hizmetler halkın parasıyla yapılıyor. Bunu zaten herhalde 10 yaşındaki çocuk da biliyordur. Ama biz bunu söylüyoruz. Çalışmadığımızı köylere gitmediğimizi söylemişler. Herhalde onların köylere gittiği kadar 2 yılda gittiği kadar biz 1 günde gitmişizdir. Saysak 10-15 köye gitmemişlerdir. Biz 1 günde o kadar köy ziyareti yapıyoruz. Sürekli vatandaşla bir aradayız. Ama biz de şunu merak ediyoruz. Yani diyoruz ki; ‘Siz hangi parayla bu alt yapıyı yapamıyorsunuz?’. Biz de onlara bu soruyu soruyoruz. Biz her zaman olduğu gibi kendimizle yarışıyoruz, yarışmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server