Muhtarlar CHP'ye gol attı

Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen üyeliği seçiminde muhtarlar, oylarını Ak Parti adaylarından yana kullandı. Muhtarların desteği alan Ak Partili Tamer Karadağ ve Mustafa Suiçmez, Encümen üyeliğine seçilirken, Partisinin desteğini alan İl genel Meclis üyesi Kutay Özköse, mutarların desteğini alamayınca 20 oy alarak seçimi kaybetti.

Muhtarlar CHP'ye gol attı

Edirne Köylere Hizmet Götürme Birliği üyeleri olan İl Genel Meclis Üyeleri ve muhtarlar Devlet Konuk Evinde Vali Ekrem Canalp başkanlığında toplandı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan toplantıda konuşan Vali Canalp, muhtarlara ve il genel meclisi üyelerine hoş geldiniz diyerek toplantıyı açtı.Edirne Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Ali Eraslan, birlik çalışmaları hakkında slayt eşliğinde sunum yaparak bilgiler verdi.Köylerde su tahsilatı konusuna değinen Edirne Valisi Ekrem Canalp, köylerdeki suyun açılan sondaj kuyularından sağlandığını hatırlatarak, buralardan suyun elektrik enerjisiyle dağıtımının sağlandığını bildirdi. Bu nedenle bir giderin olduğun da sözlerine ekleyen Canalp, “Biz kar gözetmeksizin bu hizmeti vermek için çalışıyoruz. Ama bu işin bir maliyeti var. Bu maliyetin karşılanması gerekli. Su faturaları hesaplanırken, sadece maliyetleri hesaplıyoruz. Önceliğimiz vatandaşa hizmet” dedi.Vali Canalp, ayrıca köylerde su faturası tahsilatının yüzde 95 oranında olduğunu hatırlatarak, bu konuda köy muhtarlarına teşekkür etti.

HESAP ŞAŞTI

Ardından gündem maddelerinden Encümen seçimine geçildi. Önümüzdeki dönemde Köylere Hizmet Götürme Birliği encümeni seçimleri için İl Genel Meclisinden CHP’li Kutay Özköse ile AK Parti’li Mustafa Suiçmez ve Tamer Karadağ aday oldu. Muhtarlar içinde ise Ahmet Çavdar, Erdoğan Durak ve Ahmet Tuna aday oldu. Yapılan gizli oylamada İl Genel Meclis üyelerinden AK Parti’li Mustafa Suiçmez 26, Tamer Karadağ 21 ve CHP’li Kutay Özköse ise 20 oy aldı. muhtarlarda ise Ahmet Çavdar 25 oy, Erdoğan Durak 23 oy ve Ahmet Tuna21 oy aldı. CHP’li İl Genel Meclis Üyelerinin beklemediği oy dağılımı bir anda şaşkınlığa neden oldu. Partisinin desteğini alan Kutay Özköse’nin seçilememesi şaşkınlık yarattı.Yapılan seçim sonunda birlik encümenliğine il genel meclis üyelerinden Mustafa Suiçmez ve Tamer Karadağ ile köy muhtarlarından Ahmet Çavdar ile Erdoğan Durak seçildi. Toplantı Plan Bütçe Komisyonu üyelerinin seçiminin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server