Milletvekili Aksal suçladı, Başkan Gürkan suskun kaldı

Ak Parti Milletvekili Fatma Aksal'ın " Edirne Belediyesi, restorasyonu kendi yapıyormuş gibi kıymetli Edirnelileri kandırmaya çalışıyor. İşleri güçleri yalan siyaseti" sözlerine Belediye Başkanı Recep Gürkan'dan cevap gelmedi. Milletvekili Aksal ve İl Başkanı İba'nın eleştirilerine cevap vermeyen Başkan Gürkan'ın neden sesiz kaldığı merak konusu oldu.

Milletvekili Aksal suçladı, Başkan Gürkan suskun kaldı

Selimiye Camii Çevre düzenlemesi ile ilgili olarak Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın açıklamaları için, "Yalan siyaseti" diyen Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal'ın açıklamalarına cevap gelmedi.  CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve meclis üyesi Savaş Üner bu açıklamalara cevap verirken, Başkan Gürkan'ın sessiz kalması merak konusu oldu. Son dönemde Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın özellikle Ak Parti cephesinden gelen eleştirilere cevap vermediğini belirten vatandaşlar, "Yoksa Belediye Başkanı Recep Gürkan, Ak Parti Milletvekili Fatma Aksal ve İl Başkanı Belgin İba'yı muhatap almadığını mı ifade etmek istiyor" dediler.

MİLLETVEKİLİ AKSAL NE DEMİŞTİ?

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Selimiye Camii Çevre düzenlemesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın eliyle yapıldığını belirterek, "Edirne Belediyesi, restorasyonu kendi yapıyormuş gibi kıymetli Edirnelileri kandırmaya çalışıyor. İşleri güçleri yalan siyaseti. Selimiye’nin çevre düzenlemesini de Selimiye Camii’nin restorasyonunu da biz yapacağız. Onlar yolları yapsın. Malum önümüz kış. Her yer çöp çamur çukur içinde” demişti

1 NUMARALI SORUMLU EDİRNE BELEDİYESİ

Sözlerini sürdüren Aksal, “8 Yıldır mezbelelik olan Selimiye Camii Çevre düzenlemesini Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ve T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mız eliyle yapıyoruz. Selimiye çevresinin bu durumda olmasının bir numaralı sorumlusu olan Edirne Belediyesi , restorasyonu kendi yapıyormuş gibi kıymetli Edirnelileri kandırmaya çalışıyor. İşleri güçleri yalan siyaseti. Selimiye’nin çevre düzenlemesini de Selimiye Camii’nin restorasyonunu da biz yapacağız. Onlar yolları yapsın. Malum önümüz kış. Her yer çöp çamur çukur içinde” diyerek, halkın yanlış yönlendirilmemesi gerektiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2021, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server