Kim sayı saymayı bilmiyor?

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı'nın Ak Parti Milletvekili Fatma Aksal ile ilgili " Sanırım  Aksal sayı saymayı bilmiyor." demesine, hem Milletvekili Aksal'dan hem de İl Başkanı Belgin İba'dan cevap geldi.

Kim sayı saymayı bilmiyor?

Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal'ın yaptığı  basın toplantısında, Edirne'de eğitimde sorun olmadığı yönündeki açıklamalarından sonra, basına açıklama yapan CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı'nın sözlerine cevap hem Milletvekili Aksal'dan hem de İl Başkanı Belgin  İba'dan geldi.

CHP İL BAŞKANI PEKCANLI NE DEMİŞTİ?

CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı basına yaptığı açıklamada, Milletvekili Aksal'ın sayı saymayı bilmediğini belirterek, “okullardaki sıkıntılar çoğalıyor, ayrıca yurt sorunu da büyüyor. Sanırım Aksal sayı saymayı bilmiyor. Yurt sorunu yaşayan öğrencileri ENSAR, TÜRGEV ve TÜGVA vakfına mı yönlendirecekler?”demişti

İLK CEVAP MİLLETVEKİLİ AKSAL'DAN GELDİ

CHP İl Başkanı Pekcanlı'ya ilk cevap sosyal medya üzerinden Milletvekili  Aksal'dan geldi. Ak Parti Edirne Milletvekili Aksal, "CHP Edirne İl başkanı Fevzi Pekcanlı benim sayı saymayı bilmediğimi söylemiş. Fevzi bey yurt ihtiyacı olan öğrencileri saymakla kafasını yormasın. AK parti olarak iktidara geldiğimizde 182 bin olan yurt yatak sayısını  719 bine biz çıkardık." dedi.

"CHP'Lİ PEKCANLI'YA YAKIŞACAK CEVAP"

Ak Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba'da sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, " Bir vekile, çıkıp SAYI SAYMAYI BİLMİYOR demek, ancak CHP'li Pekcanlı'ya yakışacak bir tavırdı zaten!" diyerek, açıklamasını şöyle sürdürdü,"Bir vekile, çıkıp SAYI SAYMAYI BİLMİYOR demek, ancak CHP'li Pekcanlı'ya yakışacak bir tavırdı zaten!

Şaşırdık mı?

HAYIR!

Sn. Pekcanlı!

Gelin birlikte sayalım!

Edirnemizde Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı yurtlarımızdaki yatak kapasitesi: 10.154

Edirnemizde KYK'ya başvurmuş öğrenci sayısı: 8.105

Devletimize başvurup da yerleştirilmeyecek öğrencimizin olmadığını basit bir matematik işlemiyle görebilirsiniz Sn. Pekcanlı!

Hadi Gelin bir basit matematik işlemi daha yapalım!

2002 yılında Edirnemizdeki KYK yatak kapasitesi: 2.810

Bugün Edirnemizdeki KYK yatak kapasitesi: 10.154

Çıkarma işleminin bize verdiği sonuca göre AK Parti Hükümeti döneminde yatak kapasitesi 7.344 adet artmış!

Gelin matematiğe devam edelim!

AK Parti hükümeti, Edirnedeki KYK yatak kapasitesini neredeyse 4 katına çıkarmış!

Fevzi Pekcanlı'nın hayali istatistikleri ile Sayın Vekilimize ve partimizin hizmetlerine yaptığı SAYGISIZLIKtır!

ALGI OPERASYONUDUR!

Ezcümle: Edirnemizin öğrencilerinin BARINMA SORUNU YOKTUR!

Biz devlet olarak öğrencimizin de velimizin de yararı için üstümüze düşeni yerine getiriyoruz!

CHP'li Edirne Belediye yönetimini de şehir içi ulaşımı gibi birçok alanda aksayan vazifesini ifa etmeye davet ediyorum!"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server