"Kapımız herkese açık olacak"

Edirne Medya'ya özel bir röportaj veren DEVA Partisi Edirne Kurucu İl Başkanı Kerem Arda, "sekreter olmayacak, kapım herkese açık olacak. İl Başkanlığımızda bekleme salonu bile bulunmayacak. Herkesi DEVA'da  olmaya çağırıyorum" dedi.

Edirne Medya moderatörü Şafak  Çekver'in sorularını yanıtlayan DEVA Partisi Edirne Kurucu İl Başkanı Kerem Arda, tüm sorulara açık sözlükle cevap verdi. 2011 yılında Ak Parti'de aktif siyasete başlayan ve uzun bir süre Merkez İlçe Başkanı olarak görev yaptıktan sonra 2017 yılında kendi isteği ile  siyasetten ayrılan Kerem Arda, "Görev aldığım süre için hiç bir arkadaşım ile sorunum olmadı. Siyasetten kendi istediği ile ayrıldım ve halen birlikte görev yaptığım arkadaşlarımla görüşüyorum. Ayrılmamın asıl sebebi Cumhurbaşkanlığı sistemine geçiş süresinde fikren ve ruhen yaşadığım sorunlardır. Ben bu sistemi içime sindiremedim" dedi.

"UZUN GÖRÜŞMELER YAPILDI"

DEVA Partisi Kurucu İl Başkanlığı ile ilgili bilgi veren Arda, " DEVA Partisinin kurulması ve teşkilatla süresinde parti üst yönetimi tarafından arandım ve görüşmeler başladı. Benimle birlikte bir çok kişi ile daha görüşme yapıldı. Yapılan görüşmeler sonunda üzerime bir görev düştüğüne inandım ve teklifi kabul ettim" dedi.

Birebir, iletişime dayalı bir siyaset yapmak istediklerini belirten DEVA Partisi Edirne Kurucu İl Başkanı Kerem Arda, "Partimizde kadın ve gençlik kolları olmayacak. Bunun tek nedeni var. Partimizde ayrım olmayacak. Kadınlarda, gençlerde İl ve İlçe yönetimlerinin masasında olacak. Herkes eşit bir şekilde fikirlerini beyan edecek. Yani aynı masa etrafında buluşacağız." diyerek, herşeyin aynı üzerinde konuşulacağını söyledi.

Türkiye'nin sorunlarının her geçen gün arttığını ancak suni gündemler üzerinden tartışmalar yapıldığını belirten Arda, "En can alıcı sorun ekonomi. Özellikle pandemi döneminde ülkemiz zor günlere girdi ve gündem ekonomi olması gerekirken, bu tartışılmıyor. Biz istiyoruz ki, tüm siyasi partiler politikalarını ortaya koysun ve biz bunları tartışalım. Doğru gündemi tartışmalıyız" dedi.

Ekonomi  reçetelerinin hazır olduğunu belirten Arda, Edirne ekonomisinin de zor durumda olduğunu belirterek, acil önlemler alınması gerektiğini söyledi

"PARTİ BİNASINDA OTURARAK SİYASET YAPMAYACAĞIZ"

Parti binasında oturarak siyaset yapmayacaklarını DEVA Partisi Edirne İl Kurucu Başkanı, yeni yönetimi yakında açıklayacaklarını ve ay sonunda parti binalarının açılışını yapacaklarını belirten Arda, " Siyasette, Bölgesine, şehrine, ülkesine hizmet etmek isteyen herkese kapımız açık. Ay sonundan itibaren herkesi İl Başkanlığımıza bekliyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu