İYİ Parti İl Başkanı Tütüncü, “Edirne için projelerimiz var”

İYİ Parti İl ve İlçe teşkilatlarının tanıtım toplantısında konuşan İl Başkanı Dr. Serpil Tütüncü, “Edirne’mizin yol, su, otogar, yeşil alan gibi sorunları ile birlikte bir çok sorunu var. Bunları biliyor ve proje hazırlıyoruz” diyerek, yerel yönetime mesaj verdi.

İYİ Parti İl Başkanı Tütüncü, “Edirne için projelerimiz var”

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Dr. Serpil Tütüncü, ilçelere ataması yapılan ilçe başkanlarını, yeni il yönetimini basına ve kamuoyuna tanıttı. Edirne’yi daha yaşanılabilir bir hale getirmek için çalışmalarına devam edeceklerinin altını çizen Tütüncü, “Edirne'mizin yol ve su gibi sorunlarının yanı sıra turizmden gelir elde edemememiz, nüfusun diğer iller göçü, üniversite sınavlarında ilk 5'ten daha gerilere düşmemiz, nehirlerimizden yararlanamamamız, tarihsel değerlerimizin gün yüzüne çıkarılamaması, otogar sorunları, yeşil alanlarımızın eksikliği, hızlı tren projesinin durması gibi pek çok sorunumuz var.”  dedi.

YENİ YÖNETİMLER TANITILDI

İYİ Parti İl Başkanlığı tarafından kentte bulunan bir restoranda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, atamaları yapılan ilçe başkanları ve partililer katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Başkanı Tütüncü, atamaları yapılan ilçe başkanlarına başarılar diledi. Tütüncü, “Yönetim  kurulu oluşturulurken her ne kadar çalışmalar durmuş gibi gözükse de bütün iller arı gibi çalışmalarına devam etmişlerdir, canla başla çalışmışlardır. Geçmişte görev yapan başkanlarımıza, yönetimde yer alan yönetim kurulu üyelerimize, ilçe başkanlarımıza yaptıkları tüm çalışmalar için teşekkür ediyorum. Yeni atamaları yapan arkadaşlara da başarılar diliyorum. Ülkede herkesin umudunu yitirdiği anda, herkes 'bittik' derken, umutlar tükenmişken, bir cesur kadın çıktı ve 'cesurlar ve iyiler benle gelsin' dedi ve 'cesurlar hareketini' başlattı. Herkesin 'bittik' dediği anda ülkemizin umudu oldu. İYİ Parti'mizin değerini çok iyi biliyoruz çünkü biz hep birlikte kararlılıkla, cesaretle mücadele etmeye hazırız. İşsizlik bu kadar  artmışken, esnafımız siftah yapamazken, kapısına kilit vurulmuşken, çalışanlarımız ve emeklilerimiz enflasyonun altında ezilirken, hastayı müşteri gibi gören hastanelerimiz hazineyi yağmalarken, vatandaş KPSS'den yüksek not alıp sözlü sınavlarda elenirken, konut fiyatlarının en fazla arttığı illerimizde yabancılara gayrimenkul satışı yapılırken, milyonlarca vatandaşımız yoklukla, yoksullukla mücadele ederken, 3-5-9 maaş alanlar varken, vatandaşlarımızın sesi olacağız. Bunlarla mücadele edeceğiz.” Dedi.

“SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN PROJE VE ÖNERİLERİMİZ VAR”

İktidara gelmeleri durumunda Edirne’de yapacakları çalışmalar hakkında da konuşan Tütüncü, “Edirne'mizin yol ve su gibi sorunlarının yanı sıra turizmden gelir elde edemememiz, nüfusun diğer iller göçü, üniversite sınavlarında ilk 5'ten daha gerilere düşmemiz, nehirlerimizden yararlanamamamız, tarihsel değerlerimizin gün yüzüne çıkarılamaması, otogar sorunları, yeşil alanlarımızın eksikliği, hızlı tren projesinin durması gibi pek çok sorunumuz var. Bunları çözmek için projelerimiz ve önerilerimiz var. Genel seçimlerde Edirne'mizin daha da yaşanabilir hale gelmesi için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

İLÇE BAŞKANLARI BASINA TANITILDI

Açılış konuşmalarının ardından Başkan Dr. Tütüncü, ilçe başkanları ve il yönetimini tanıttı. İYİ Parti Edirne merkez İlçe Başkanı Hüseyin Akkaya, Süloğlu İlçe Başkanı, Ahmet Temel, Lalapaşa İlçe Başkanı MüstecepÇapkur, Havsa İlçe Başkanı Hasan Aktaş, Uzunköprü İlçe Başkanı İbrahim Erkal, Meriç İlçe Başkanı Ömer Ergin, Keşan İlçe Başkanı Ahmet Kılavuz, İpsala İlçe Başkanı Hasan Geçit ve Enez İlçe Başkanı Savaş Gündoğdu oldu.

İL YÖNETİMİ BELLİ OLDU

İl Başkanı Tütüncü’nün İl Yönetim Kurulu Listesi’nde ise şu isimler yer aldı; “Bahar Yüknü, Canan Makinacı, Dilek Kırmızı, Esra Dürbün, Fatma Bayraktar, Güler Baş, H. Yasemin Üney, İmren Çakırlar, Mürvet Temur, Sadettin İyigün, Sacide Vardar, Zehra Balcı, Ahmet Baş, A. Alpagut Engin, Bekir Mermer, Berke Cavit Çağlar Zıpkınkurt, Cihangir Yılmaz, H. Hakan Şahin, İ. Çağlar Karabıcak, M. Kamil Burgazlı, Mithat Topkara, Mestan Özer, Musa Gökalp, Osman Çakan, Özben İpçi, Ömer Çay, Özkan Ayvaz, Refik Buz, Ümit Özel, Bahri Bilen, Zeki Gekiş”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server