Gürkan sahaya indi

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yaklaşan CHP il kongresi öncesinde kırmızı kazağını yine giydi. CHP il başkanlığını ziyarete üzerinde kırmızı kazağı ile gelen Gürkan, “Bunun anlamı açık. 9 Şubat’ta il kongresi var. Beni de sahaya soktular. Artık bende sahadayım hodri meydan” ifadelerini kullandı.

Gürkan sahaya indi

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 9 Şubat 2020 tarihinde yapılacak il kongresi öncesinde kırmızı kazağını giyerek bir anlamda il başkanlığı seçiminin startını verdi. Gürkan, yerel seçimlerden bu yana kırmızı kazağını giymediğini söyleyerek, “kırmızı giymekten yorulmuştum, ama 9 Şubat’ta il kongresi var. Artık ben de sahadayım” dedi.

Gürkan, yaptığı açıklamada “Kırmızı kazak bizim sembolümüz oldu. Geçtiğimiz seçimde 45 gün boyunca giydik. O günden bu yana giymemiştik. Kırmızı giymekten yorulmuştum. 9 Şubat’ta İl Kongremiz var. Onunla ilgili bir sıkıntımız yok. Son birkaç gündür bazı arkadaşlar normal demokratik sürece farklı yorumlar katmaya başladılar. Bende bu sabah kazağımı giydim. Bunun anlamı açık. Kongre süreci benim içinde başladı. Beni de sahaya soktular. Artık bende sahadayım hodri meydan” ifadelerini kullandı.

CHP üyesi olarak desteklediği adayın mevcut il başkanı Fevzi Pekcanlı olduğunu yineleyen Başkan Gürkan, “Herkes inandığı güvendiği adayı desteklemekte özgür” dedi.

Gürkan, açıklamasının devamında “Ben orada şöyle bir şey söyledim. Söylediğim arkasındayım fakat; o gün arkadaşlar sorduğunda şunu söyledim. Recep Gürkan olarak adayım Fevzi Pekcanlı. Yine aynı şeyi söylüyorum. Recep Gürkan partinin bir üyesi, doğal delegeyim oy hakkım var. Adayımı belirtebilirim, herkes çıkar açıklayabilir. Bunda yanlış bir şey yok. İnsanların çıkıp adayını söylemesi ve onu desteklemesi. Burası Cumhuriyet Halk Partisi. 82 milyonluk bir ülkenin tamamına demokrasiyi getirmeyi kendine ilke edinmiş bir parti. Biz kendi partimizin içerisinde demokratik bir yarışı engeller miyiz? Böyle bir şey olabilir mi? Elbette adaylar çıkacak. Herkes inandığı güvendiği adayı desteklemekte özgür. Bunun teminatı başta sayın genel başkan ve partinin yetkili kurulları. Bu gayet güzel demokratik yarışı bir takım kişisel emeller ve beklentilerle çirkin bir mecraya taşımak, bu partide kimsenin müsaade etmeyeceği bir şey. O yüzden bugün kazağımı giydim ve hazırım” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu