Gaytancıoğlu’na cevap gecikmedi

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nun iddialarına cevap gecikmedi. Huzurevi inşaatı ile ilgili açıklama yapan Gaytancıoğlu’na verilen cevapta, “Edirne Merkez Fırınlar Sırtı Mevkiinde 200 kişilik Huzurevi yapım işi aralıksız devam etmekte olup, alt yapı çalışmaları devam etmektedir.” denildi.

Gaytancıoğlu’na cevap gecikmedi

Aile ve Sosyal Hizmetler Edirne İl Müdürlüğü, CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nun huzurevi ile ilgili yaptığı açıklamaya cevap verdi  CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu,  yaptığı açıklamada, AKP’nin ekonomi politikalarının iflas ettiğini belirterek, “Türkiye Cumhuriyetinin neredeyse tüm ödemeleri durdu. Bütçeden ayrılan paylar kurumlara yeterince gönderilmiyor. Özel şirketlere gönderilmiyor. Müteahhitlerin ödemeleri yapılmıyor.  Bazı müteahhit işlemleri devletten iş almış örneğin huzur evi ihalesini 85 bin liraya almış fakat şu an kömür 120 bin lira olmuş, ihaleden vazgeçmek istiyor, caymak istiyor, yapamıyor. Bu AKP’nin ekonomik politikasının iflas ettiğinin bir göstergesidir. AKP bu açıkları maalesef vahşi bir şekilde kapatmaya çalışıyor. AKP’nin bu politikadan bir an önce vazgeçmesi gerekiyor, gerçeği görerek, seçime gitmesi gerekiyor. Bütçe dolar kuru 8.5 liradan yapılmıştı, dolar bugün 13.5 liralarda. Dolayısıyla hiçbir yatırımın harcanan parayla karşılanamayacağını, uzun süre uzayacağını biliyoruz” demişti.

“İNŞAAT DEVAM EDİYOR”

CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nun iddialarına verilen cevapta, “Bazı yayın organları ile sosyal medyada da “Yeni Huzurevi İnşaatı Durma Noktasına Geldi” şeklinde haberlerin yer aldığı görülmektedir.  Konu ile ilgili, aşağıdaki hususların açıklanması gerekli görülmüştür.

1-01.10.2021 tarihinde sözleşmesi imzalanarak yer teslimi yapılan ve kontrollük hizmetleri Edirne Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü teknik personelleri tarafından yürütülen Edirne Merkez Fırınlar Sırtı Mevkiinde 200 kişilik Huzurevi yapım işi aralıksız devam etmekte olup, alt yapı çalışmaları devam etmektedir.

2-Yer teslimi ve temel kazılması aşamasından bu yana şantiyede her gün çalışma yapılmaktadır.

3-Soğuk Hava şartlarından dolayı beton imalatlarının zarar görmemesi için sahada diğer alt yapı çalışmaları devam etmektedir.

4-01.02.2022 tarihi itibari ile temel dolgu işlemleri tamamlanmış olup imzalanan sözleşme süresine uygun olarak alt yapı çalışmaları devam etmektedir.

5-2021 yılı yatırım programında yer alan Edirne Huzurevi İnşaatı Projesi için Bakanlığımızca 7.000.000,00 TL ödenek tahsis edilmiş olup,  yıl sonunda yüklenici firmaya yaptığı iş karşılığında  5.524.212,46 TL hakkediş ödemesi yapılmıştır.  2022 yılı inşaat ödeneği için gerekli finansman Bakanlığımızca ayrılmış olup yüklenici firmanın hak edişi doğrultusunda yapılacak ödemelerde herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server